United Session - gwiazdy breaka we Włocławku już w ten weekend

2022-09-14 15:50:57, Q4

W 2008 roku po raz ostatni zorganizowano we Włocławku „Break Session”. Ta cykliczna impreza przez kolejne lata ściągała do miasta tancerzy z całego świata. Już w najbliższy weekend doczeka się swoistej kontynuacji. United Session rusza w sobotę.

Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że taneczne tradycje Włocławka są przebogate, już od lat 80-tych w mieście taniec cieszył się coraz to większą popularnością a prawdziwy rozkwit przypadł na lata 90-te i początek tego wieku. To z Włocławka pochodzi kilka niekwestionowanych gwiazd polskiego breakdance. Można tu wymienić choćby Michała „Kaczorexa” Kaczorowskiego, który podkreśla jednak, ze nie on jeden stanowi wizytówkę włocławskiego breaka:

We Włocławku mamy o wiele więcej tancerzy, którzy są bardziej rozpoznawalni, niż tylko w naszym mieście. Jak Paweł Orłowski, jak Mariusz Bromirski, jak Dawid Ignaczak, myślę, że warto też o nich wspomnieć, bo to, że Włocławek na tej mapie tanecznej Polski się zaznaczył, to jest nie tylko moja zasługa – podkreśla dyrektor artystyczny United Session.

W najbliższy weekend Włocławek znajdzie się nie tylko na „tanecznej mapie Polski” ale i świata. Dość powiedzieć, że w Centrum Kultury Browar B. pojawią się tuzy sceny breakdance i jeden ze współtwórców tego tańca - Mr. Wiggles.

Jest to osoba, która miała bardzo duży wpływ na wykreowanie, stworzenie tańca popping, hip-hop i breaking na świecie. Facet ma 57 lat, ale generalnie, kiedy go zobaczycie jak się rusza - bo każdy z tych sędziów będzie też robił pokaz sędziów przed finałami – więc będziecie mieli okazję zobaczyć co oni potrafią i myślę, ze to też będzie niebywałe widowisko – zachęca Michał Kaczorowski.

Weekendowe wydarzenie to konkursy, ale i okazja do poprawienia swojego warsztatu w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych tancerzy.

Łącznie do Włocławka przyjedzie ich blisko 400 a pochodzić będą z całego świata, począwszy od Korei i Australii po Stany Zjednoczone, choć nie zabraknie oczywiście tancerzy z Polski i naszego regionu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia, które będą miały miejsce w „Browarze B.” i na jego dziedzińcu jest wolny, jednak wstęp na niedzielny koncert, rozpoczynający się o 21:00, możliwy będzie tylko za okazaniem wejściówek (które można już odbierać w CK Browar B.).

Serdecznie zapraszamy Państwa na te wydarzenia. Jak Państwo widzą, goście, tancerze z różnych miejsc Europy i świata. Bardzo się cieszymy, że będziemy ich gościć we Włocławku – mówił dziś prezydent Marek Wojtkowski.

Po 14 latach, po poprzedniej „akcji” związanej z nawiązywaniem do tej tradycji tańca breakdance we Włocławku. Po 14 latach możemy wrócić do tego tematu, dzięki samorządowi Włocławka, dzięki środkom, o których wspominał Pan Prezydent (Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Włocławek – miasto nowych możliwości. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i budżetu państwa, w ramach Programu Rozwój Lokalny. ) możemy otworzyć na nowo temat breakdance, poppingu i hip-hopu we Włocławku – dodawała Lidia Piechocka Witczak, dyrektor Centrum Kultury „Browar B.”

Wydarzeniu w murach Centrum towarzyszyć będzie też strefa foodtrucków, która znajdzie się na włocławskich bulwarach. Harmonogram imprezy znajdziemy na stronie internetowej poświęconej wydarzeniu. 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz