Zamknij X

Czwarta edycja Rowerowej Stolicy Polski zakończona

2022-07-19 14:11:07, Q4.pl

Zakończyła się czwarta edycja akcji pod hasłem Rowerowa Stolica Polski, w której uczestniczył także Włocławek. W tym roku, włocławianie, którzy bardzo aktywnie włączyli się do akcji, wykręcili wspólnie ponad 42 tysiące km. Tym samym, nasze miasto zajęło 42 miejsce w kraju.

Celem akcji było promowanie aktywnego wypoczynku, propagowanie turystyki rowerowej, jak i samej jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem w całym kraju. W tym roku, w akcji wzięło udział 56 miast,a prezydenckie, a każde z nich miało równe szanse. Łączna liczba przejechanych kilometrów podczas akcji, dzielona jest przez liczbę mieszkańców danego miasta.

Przez cały czerwiec w zabawie uczestniczyło 48 tys. osób, które wykręciły 8,4 miliona kilometrów. Pierwsze rowerowe rajdy wystartowały tuż po północy 1 czerwca, a ostatnie zakończyły się przed północą ostatniego dnia rywalizacji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego projektu. Cieszymy się, że coraz więcej włocławian pomimo trudnych czasów włącza się w tego typu przedsięwzięcia. Myślimy że z roku na rok tych uczestników będzie jeszcze więcej – mówi Monika Jabłońska, zastępca prezydenta miasta.

Włocławski Ratusz, wraz z partnerem lokalny, sklepem rowerowym JAMRÓZ przygotował upominki dla najlepszej rowerzystki, oraz najlepszego rowerzysty. Anna Jackowska i Michał Traczyk,, bo to właśnie oni zdobyli najwięcej kilometrów dla Włocławka; kolejno ponad 1600 i 4000 przejechanych kilometrów, otrzymali bony do wykorzystania w sklepie rowerowym JAMRÓZ.

Miejsce 42 jest w pełni zadowalające. Myślimy że z roku na rok będzie lepiej. Widać zresztą po ulicach, ścieżkach rowerowych, że tych rowerzystów jest coraz więcej co nas bardzo cieszy, tym bardziej że pogoda dopisała w tym roku – mówi Patryk Wrona ze sklepu rowerowego JAMRÓZ

Kolejna edycja już za rok, jednak włocławski ratusz cały czas zachęca do używania aplikacji Aktywne Miasta, oraz wybierania roweru jako alternatywny środek transportu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz