Amelia Cymerman Zawodową Mistrzynią Polski w Kickboxingu

2022-06-28 14:47:14, Q4.pl

W miniony weekend tj. 24-25 czerwca w Kielcach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów Pro-Am w formule Low Kick, organizatorem był klub SK Kickboxing Kielce(SOMA-GYM).

W rywalizacji wzięli udział zawodnicy wyselekcjonowani przez trenerów Kadry Polski Seniorów, będą to reprezentanci Polski, medaliści mistrzostw Polski, Europy i Świata, najlepsi zawodnicy w formule low kick.

Do udziału w rywalizacji o Pas Mistrza Polski Pro-am Low Kick została zaproszona Amelia Cymerman, aktualna Mistrzyni Polski amatorów w tej formule, tegoroczna medalistka Pucharu Świata reprezentująca klub Akademii Mieszanych Sztuk Walki.

Kiedy Amelia dostała szansę walki o ten tytuł nie zastanawialiśmy się ani sekundy, od razu przyjęliśmy propozycję . Przyjechaliśmy do Kielc zrobiliśmy swoje i wracamy z tytułem Zawodowego Mistrza Polski w Kickboxingu. To już kolejne duże osiągnięcie Amelii w tym roku po tytułach Mistrza Polski Seniorów Low Kick, Młodzieżowego Mistrza Polski Kicklight i brązowym medalu na Pucharze Świata. - mówi Daniel Tobjasz, trener.

Podczas Gali Finałowej – Soma Fight Night Amelia zmierzyła się z Natalią Stelmowską(Ring Kraków) członkiem Kadry Narodowej , wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, Europy, Świata oraz Pucharu Świata.

Pojedynek na żywo był relacjonowany w telewizji FighTime, a komentowali pięściarka Sandra Drabik oraz dziennikarz sportowy Janusz Pindera.
Pojedynek od samego początku toczył się pod dyktando Amelii, która mocnymi kopnięciami i uderzeniami osłabiała i wybijała z rytmu przeciwniczkę. Od drugiej rundy Stelmowska rzuciła się do odrabiania strat lecz bezskutecznie . Amelia kontrolowała walkę i z minuty na minutę powiększała przewagę. Trzecia runda była pokazem siły i umiejętności Amelii, która wygrała walkę jednogłośną decyzją sędziów zdobywając Pas Mistrza Polski Seniorów Pro-am Low Kick w kategorii - 60kg.

Jestem bardzo szczęśliwa ,zrealizowałam plan na tą walkę w 110% . Nie dałam się zdominować przeciwniczce, narzuciłam swoje tempo . Uderzałam, kopałam mocno i precyzyjnie co osłabiło Natalie. Ciężka praca z trenerem Danielem Tobjaszem przyniosła zamierzony efekt z czego się cieszę. Teraz tydzień odpoczynku i zaczynam przygotowania do Mistrzostw Europy Seniorów w Turcji. - mówi Amelia

(Informacja prasowa klub Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz