Zamknij X

Rodzina w centrum uwagi. Debata na temat Kujawsko-Pomorskiego Programu Wspierania Rodzin na lata 2023-2028

2022-06-14 14:57:30, Q4.pl

Przedstawiciele instytucji działających na rzecz rodziny i działacze społeczni spotkali się dziś we Włocławku z reprezentantami samorządu województwa, by rozmawiać o sytuacji i potrzebach rodzin naszego regionu.

Spotkanie to kolejne już z cyklu debat, które pomogą w wypracowaniu ostatecznego kształtu Kujawsko-Pomorskiego Programu Wspierania Rodzin na lata 2023-2028.

Spotkanie we Włocławku to już trzecie z kolei spotkanie środowiskowe w którym spotykamy się z samorządowcami, przede wszystkim rodzinami, rozmawiamy o rodzinach. Staramy się wypracować kierunki interwencji dla programu. - mówi Jacek Habant z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

W wydarzeniu udział wzięli między innymi zastępca prezydenta miasta, Domicela Kopaczewska i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

To co nas w tej chwili najbardziej dotyka to dzieci, które pozostają bez wsparcia rodziców. To dzieci, które musimy umieszczać w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, i to nie tylko na terenie miasta, ale i poza nim. Tych dzieci czasami jest znacznie więcej niż miejsc. - mówi Domicela Kopaczewska, zastępca prezydenta miasta.

Spotkanie zorganizował Departament Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. Celem cyklu jest stworzenie przestrzeni do refleksji merytorycznej na temat aktualnych wyzwań stojących przed rodzinami w naszym regionie, rozpoznanie ich potrzeb i potencjału oraz zebranie i wymiana doświadczeń dobrych praktyk.

Po to są konsultacje abyśmy mogli wysłuchać środowiska osób, które pracują z rodziną na co dzień, abyśmy mogli wyciągnąć wnioski z tego programu, który był realizowany do roku 2022 – Rodzina w centrum. Wszystkie działania samorządu gdzieś w tle mają potrzeby rodziny. Chcemy aby program który powstanie, był programem funkcjonalnym, takim który będzie najlepiej przystawał do potrzeb i oczekiwań osób w latach 2023 – 2028. - mówi Sławomir Kopyść, członek zarządu województwa.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz