ANWIL CUP 2022 – już po raz 24-ty.

2022-06-10 13:47:50, Q4

Po covidowych obostrzeniach przez minione dwa sezony, w nowej rzeczywistości, żeglarze z YACHT CLUB ANWIL organizują już po raz 24-ty regaty Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2022 – memoriał Jerzego Fijki, które odbędą się w dniach 17 – 18 - 19 czerwca 2022 na wodach jeziora Włocławskiego (Zalew Włocławski) w klasach: T-1, T-2, T-3, T-Sport, MICRO i OPEN 6,3.

Otwarcie Mistrzostw odbędzie się w piątek 17 czerwca o godz. 10:00, w porcie regat Marinie Zarzeczewo. Samo otwarcie - jak to u żeglarzy - to skromna, ale opatrzona tradycjami uroczystość z wciągnięciem na maszt bandery i wybitymi szklankami. Nową tradycją, od dwóch lat są warsztaty Letniej Szkoły Regatowej, podczas których uczestnicy i przygodni słuchacze uzupełniają swoją wiedzę z tajników regatowych zmagań od najlepszych mistrzów.

I jak od samego początku, tradycyjnie Sponsorem Głównym mistrzowskich regat, jest przychylna polskiemu żeglarstwu od wielu lat, czołowa włocławska firma chemiczna ANWIL S.A, znany w kraju producent m. im. nawozów sztucznych i polichlorku winylu. Do grona sponsorów dołączyły w tym roku firmy: KLEiB, RADPAK, MAJSTER DEVELOPMENT, ZAKŁAD BUDOWLANY Jan Góreczny i INSTAL-PROJEKT.
W tym roku, po raz pierwszy utworzone zostały dwie nowe klasy w regatach: T-sport i OPEN 6,3.

W klasie T-sport rywalizować będzie mogła każda jednostka jednokadłubowa, nieprzekraczająca jedynie górnej granicy współczynnika Vi, która wynosi 6,7. Wprowadzenie limitu Vi w bardzo liberalnych przepisach pomiarowych umożliwi rozgranie mistrzostw Polski również w tej klasie. W nowej klasie Open 6,3 dopuszczone będą wszelkie otwarto pokładowe, jednokadłubowe jachty o długości do 6,3 m. W ten sposób małe jachty nie będą musiały rywalizować ze znacznie większymi jednostkami kabinowymi.

I w tym roku, podczas regat będzie można podziwiać kunszt żeglarski wielu bardzo utytułowanych polskich sterników, posiadaczy wielu tytułów – w tym Mistrzów Polski, Europy jak i Świata. Ale jak zwykle ostra walka wszystkich załóg będzie trwała do końcowego wyścigu.

/YCA/

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz