Spotkanie z prezydentem przy ul. Willowej

2022-06-09 16:12:16, Q4.pl

8 czerwca odbyło się czwarte spotkanie prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami. Tym razem z włodarzem miasta rozmawiano w Zespole Szkół nr 8 przy ul. Willowej na osiedlu Zawiśle.

To już półmetek spotkań z włodarzami miasta na terenie Włocławka. Mimo tego, że do końca cyklu zostały 3 spotkania, ratusz widzi, jak ważny jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami.

Pierwszy wniosek który się nasuwa – te spotkania są po prostu potrzebne. Taka formuła spotkań bezpośrednich, rozmowa o tym co udało się zrobić, czego nie udało się zrobić. Taka bezpośrednia rozmowa wiele wnosi do naszej pracy. - mówi Marek Wojtkowski, prezydent miasta.

Podczas spotkań poruszanych jest wiele tematów, jednak do tej pory, na wszystkich osiedlach powtarzały się dwa tematy, które martwią mieszkańców całego miasta.

Pierwszym z nich jest kwestia czystości w mieście. Mieszkańcy nie są zadowoleni ze stanu ulic, czy pustych działek na których często zostawiane są śmieci. Miasto cały czas pracuje nad specjalną komisją, której zadaniem jest wyszukiwanie i likwidowanie punktów, w których regularnie składowane są śmieci.

Kolejnym punktem który budzi niepokój mieszkańców, jest audyt dotyczący szkolnictwa we Włocławku, który został przeprowadzony jakiś czas temu, a szczególnie zawarta w nim kwestia łączenia klas. Miasto planuje zorganizować specjalne spotkanie z rodzicami, na którym poruszy ten, oraz pozostałe niepokoje powstałe w wyniku audytu.

Kolejne spotkania odbędą się według następującego harmonogramu (zawsze o godz. 17):

MAŁE POŁUDNIE – czwartek 9 czerwca - godz. 17:00 - Szkoła Podstawowa nr 12 ul. Wiejska 29,
MICHELIN – poniedziałek 13 czerwca - godz. 17:00 - Szkoła Podstawowa nr 19 ul. Szkolna 13,
ŚRÓDMIEŚCIE – środa 15 czerwca - godz. 17:00 - Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Żabia 12a.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz