Zamknij X

Rajd rowerowy - Ekoszlakiem z KPCEN

2022-05-23 10:10:32, Q4.pl

W ubiegły piątek przez ulice Włocławka przejechał rajd rowerowy „Ekoszlakiem”. Uczestnicy pojawili się w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, w Muzeum Etnograficznym, oraz w Parku na Słodowie.

Rajd zorganizowany przez KPCEN we Włocławku odbywał się pod hasłem Ekoszlakiem. Tego samego dnia, 20 maja, obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Celem inicjatywy wydarzenia było wyraźne zaznaczenie roli pszczół w naszym życiu i zwrócenie uwagi na towarzyszące im zagrożenia.

Chcieliśmy aby nasi goście mogli usłyszeć kilka słów na temat pszczół, ich hodowli, zwyczajów a także tego co daje nam wytwór pszczeli. To bardzo pouczające wydarzenie. Upowszechniamy informacje na temat pszczelarstwa i dobrodziejstwa wynikającego z niego – mówiła Grażyna Troszyńska, dyrektor KPCEN we Włocławku

A warto zwrócić uwagę na to, jak ważne są owady zapylające które nas otaczają. O tym jak witalne są dla naszego życia mówił Mistrz Pszczelarstwa, Dariusz Domagalski.

Pszczoły zapylają prawie 80% wszystkich roślin, warzyw, cokolwiek co pyli. Te wszystkie rośliny, prawie 80% jest zapylanych przez pszczoły i inne owady zapylające. Bez pszczół nie ma życia. Po 4 latach od ich wyginięcia, umarlibyśmy z głodu. - mówi Dariusz Domagalski, mistrz pszczelarstwa.

Podczas wydarzenia, w którym uczestniczyło około 50 osób; uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Akademickich, przedstawicieli Miejskiej Biblioteki Publicznej, czy po prostu miłośników czytelnictwa i rowerów, mieli okazję zobaczyć między innymi jak wygląda cykl życia pszczoły, czy co jej zagraża.

Następnie, uczestnicy udali się do Muzeum Etnograficznego na warsztaty pod nazwą „Nie Święci Garnki Lepią”, by na koniec udać się do Parku na Słodowie, na piknik podczas którego odbyło się wiele konkursów, quizów, czy wspólne czytanie.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz