Zamknij X

Stowarzyszenie Inicjatyw Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej MALWA

2022-05-11 15:30:47, Q4.pl

Stowarzyszenie Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej Malwa jest organizacją pozarządową, która powstała w roku 2020 z inicjatywy Pani Anita Rogiewicz, która pełni funkcję Prezes Stowarzyszenia i jest bardzo zaangażowana w działania społeczne na rzecz lokalnej społeczności na terenie gminy Włocławek.

Stowarzyszenie Malwa ma na swoim koncie kilka zrealizowanych projektów. Aktualnie realizowany jest projekt pod tytułem „Malwa Nowoczesna odsłona Ziemi Kujawskie i Dobrzyńskiej” sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO1a. Realizowanie tego projektu umożliwia Stowarzyszeniu spełnienie założonych celów polegających na wspieraniu działalności oświatowej, edukacyjnej i kulturalnej, wspieraniu inicjatyw społecznych, a także promocji zdrowia wśród społeczności regionu Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Stowarzyszenie stawia sobie również za cel podniesienie poziomu integracji społecznej na obszarach wiejskich i miejskich oraz propagowanie walorów turystycznych regionu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dotychczas udało nam się realizować wiele szkoleń, które były adresowane dla członków i wolontariuszy Stowarzyszenia w celu podniesienia ich
kwalifikacji. Przeprowadzone warsztatów umożliwiły kultywowanie regionalnych tradycji, obyczajów i folkloru w lokalnej społeczności, poznanie przez dzieci wielu zabaw edukacyjnych z wykorzystaniem dywanu multimedialnego, zabaw animacyjnych i tanecznych dla dzieci i dorosłych. Stowarzyszenie nie zapomniało o naszych seniorach dla których zorganizowano w okresie pandemii ćwiczenia dla poprawienia kondycji zdrowotnej. Na naszej stronie internetowej oraz portalach społecznościowych facebook i instagram dostępne są relacje ze zrealizowanych szkoleń i warsztatów. Oczywiście przed Malwą są kolejne wyzwania i organizacja wspaniałych warsztatów oraz eventów.

(inf. prasowa Stowarzyszenia "Malwa")

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz