Zamknij X

Most przy ulicy Wysokiej został poważnie uszkodzony

2022-05-07 15:44:59, Q4

W wyniku awarii sieci wodociągowej zawaliła się część jezdni prowadząca w stronę osiedla Zazamcze. Cała przeprawa została zamknięta dla ruchu. Nie wiadomo jeszcze jak długo trwać będzie remont.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku zawiadamia mieszkańców miasta Włocławek o awarii na magistralnej sieci wodociągowej w ul. Wysokiej. W wyniku powstałej awarii w dniu 07.05.2022 r. zamknięto dla ruchu odcinek pasa drogowego w ul. Wysokiej na odcinku od ul. Kapitulnej do ul. Lisek. W czasie trwania awarii mogą występować lokalne spadki ciśnienia oraz przebarwienia wody. Prosimy o nie używanie w tym czasie sprzętu AGD, który wymaga zasilania w wodę. Za powstałe utrudnienia oraz niedogodności Przepraszamy Odbiorców Usług – poinformowało dziś w specjalnym komunikacie MPWiK, jednak ewentualne utrudnienia w dostępie do wody to nie jedyna konsekwencja awarii, do której doszło dziś w nocy.

Woda z uszkodzonej magistrali wypłukała podbudowę jezdni na odcinku od ulicy Lisek do mostu na Zgłowiączce, w konsekwencji uszkodzeniu uległa nawierzchnia mostu od strony osiedla Zazamcze. Asfalt, wraz z częścią chodnika runał w dół tworząc kilkumetrową wyrwę.

Konstrukcja mostu nie wydaje się uszkodzona, tutaj nie ma żadnego zagrożenia, ale musieliśmy wyłączyć go ze względów bezpieczeństwa – wyjaśnia prezydent Marek Wojtkowski – Przystępujemy do naprawy – dodaje.

Jak długo potrwają prace? Nie wiadomo. Póki co naprawą uszkodzonej magistrali zajmują się pracownicy MPWiK, dopiero później można będzie analizować możliwości i przystąpić do naprawy uszkodzonego mostu. Pytany o tę kwestię prezydent potwierdza, że może to potrwać:

Nie chcę rzucać tutaj terminów. Na pewno trochę to potrwa. W tej chwili eksperci oglądają (drogę -przyp. red) Droga jest do odbudowy, trzy warstwy, więc to chwilę potrwa. Zobaczymy co z tą wyrwą w moście. Tu musimy szukać przedsiębiorstwa specjalistycznego , które by się tym zajęło.

Jak podkreśla Marek Wojtkowski miasto będzie starało się uporać z pracami remontowymi jak najszybciej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że miasto planowało w najbliższej przyszłości remont przeprawy na ulicy Wysokiej. Awaria i jej konsekwencje zapewne mocno przyspieszą ten proces.

Fotorelacje


Komentarze (1)


Honda (2022-05-07 18:49:10) Zgłoś do moderacji
A miałem w nocy przejeżdżać tamtędy. Pozdrawiam i życzę szybkiej naprawy

Dodaj swój komentarz