W sobotę święto biegania

2022-05-06 15:48:51, Q4.pl

Przed nami 39. edycja najstarszej imprezy biegowej we Włocławku. ANWIL po raz kolejny został sponsorem Biegu Kujawiaka, który co roku skupia na starcie amatorów aktywnego spędzania czasu.

To wydarzenie lekkoatletyczne jest dla wielu biegaczy obowiązkowym w kalendarzu startów. Dodatkowy atut stanowi rodzinny charakter imprezy, która oferuje możliwość wzięcia udziału w biegu na różnych dystansach, dostosowanych do możliwości uczestników, od najmłodszych po dorosłych, którzy przyjeżdżają do Włocławka z całego kraju.

ANWIL od wielu lat wspiera wydarzenia, takie jak Bieg Kujawiaka. To znakomita okazja dla całych rodzin do wspólnego spędzenia czasu i aktywnego wypoczynku. Zależy nam, by zachęcać - zwłaszcza dzieci i młodzież - do dbania o kondycję fizyczną i wyrabiania pożytecznych nawyków w trosce o własne zdrowie. Leśne dukty i świeże powietrze znakomicie się do tego nadają, a popularność tej dyscypliny sportu potwierdza między innymi Bieg Kujawiaka, organizowany niemal od czterech dekad – powiedziała Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWILU.

W tym roku z włocławskiego Stadionu Przylesie ruszy bieg na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km leśnymi ścieżkami), w którym udział wezmą osoby od 16. roku życia. Młodsi (od rocznika 2002) wystartują na 2000 m, a dzieci do rocznika 2015 i młodsze na 400 m. Na zdobywców pierwszych trzech miejsc na poszczególnych dystansach czekają nagrody, a wszyscy uczestnicy Biegu Kujawiaka otrzymają na mecie pamiątkowe medale. Starty w krótszych biegach rozpoczynają się od godziny 11.05, a bieg główny równo o 13.00.

(Inf. prasowa ANWIL S.A.)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz