Zamknij X

Drzwi otwarte w LMK

2022-04-15 13:30:30, Q4.pl

W poniedziałek, 11 kwietnia tłumy uczniów 8 klas przybyły do III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Powodem były drzwi otwarte. Tak prestiżowa placówka edukacyjna w naszym mieście nie mogła narzekać na brak zainteresowania ze strony jej przyszłych uczniów.

LMK kładzie nacisk na wszechstronny rozwój wszystkich swoich uczniów, ale pozwala także na ukierunkowanie i rozwijanie swoich pasji, z którymi młodzi dorośli wiążą plany na przyszłość. Dzięki ciężkiej pracy, placówka planuje przygotować swoich podopiecznych w taki sposób, aby ci nie mieli problemu dostać się do najlepszych uczelni wyższych w całym kraju.

Frekwencja faktycznie dopisała, mimo obaw ze strony dyrekcji. W końcu tradycja drzwi otwartych musiała zostać wstrzymana ze względu na obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa.

Dyrektor szkoły najpierw spotkała się z młodzieżą w wypełnione po brzegi auli, a następnie uczniowie LMK oprowadzali ośmioklasistów po salach lekcyjnych w których nauczyciele z uczniami prezentowali różne zajęcia, między innymi ćwiczenia laboratoryjne oraz widowiskowe doświadczenia chemiczne, natomiast humaniści zorganizowali rozprawę sądową, której mogli przybyli uczniowie się przyglądać.

Najważniejsze jednak były pytania. Młodzież pytała szczególnie czy trudne są lekcje biologii, czy dużo trzeba się uczyć na profilu biologiczno-chemicznym, który jest wymagający szczególnie dla tych, którzy myślą o medycynie.

Jedno jednak jest pewne – wielu przybyłych na drzwi otwarte uczniów już niedługo rozpocznie swoją drogę ku egzaminowi dojrzałości właśnie w LMK.

Zapraszamy do naszej fotorelacji z drzwi otwartych w III LO.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz