Zamknij X

Marek Wojtkowski: Niech to drzewo rośnie i symbolizuje jak najlepsze relacje Polsko-Ukraińskie

2022-03-31 15:10:14, Q4.pl

Tuż obok włocławskiego ratusza, pod ekranem informacyjnym który znajduje się na budynku zostało posadzone drzewo. Drzewo wyjątkowe, bo jest ono symbolem solidarności Polsko-Ukraińskiej w 36 dniu agresji ze strony Rosji.

Jakub Lewandowski, który jest inicjatorem akcji podkreśla, że drzewo ma charakter symboliczny. Symbol solidarności, którym mieszkańcy miasta obdarzyli naszych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Ma być ono symbolem poświęcenia które oddaje miasto i samorząd. To właśnie mieszkańcy naszego kraju oddają swoje majątki w imię człowieczeństwa. (…) To symbol wydarzeń gorzkich, ale i tych najlepszych, który pokazuje wymiar włocławskiego człowieczeństwa i poziomu – mówi Jakub Lewandowski, inicjator akcji

Zarówno inicjator, jak i władze miasta mają nadzieje, że drzewo będzie rosło tak dobrze, jak rosną obecnie relacje Polsko-Ukraińskie.

To piękny symbol, piękny gest, który będzie pielęgnował naszą przyjaźń. Przyjaźń bardzo bolesną, ale przy tej okazji Ukraińcy mogą liczyć na gościnność i szczodrość Polaków, w tym mieszkańców Włocławka – mówi Marek Wojtkowski, prezydent miasta

Drzewo, które zostało posadzone przed budynkiem Urzędu Miasta to czerwony klon. Jego wysokość, oraz owalna kopuła, którą będzie tworzył nie będzie zasłaniać ekranu informacyjnego, pod którym się znajduje. Pod drzewem wkopana została także pamiątkowa tablica.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz