Seniorze, potrzebujesz pomocy? Zadzwoń pod 22 505 11 11

2022-01-27 08:22:58, Q4.pl

„Korpus Wsparcia Seniorów” ma na celu zapewnienie możliwości bezpiecznego funkcjonowania seniorów w ich miejscu zamieszkania poprzez nawiązanie współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi skupiającymi środowiska młodzieżowe, a także wolontariuszami tworząc lokalne partnerstwa.

W jaki sposób można zgłosić się do programu wsparcia? Senior lub osoba z jego otoczenia dzwoni na bezpłatny ogólnopolski numer telefonu: 22 505 11 11 gdzie dokonuje rejestracji zgłoszenia (należy podać dane osoby potrzebującej pomocy tj. adres zamieszkania, numer telefonu oraz formę oczekiwanej pomocy).
Pracownik infolinii przekazuje do Ośrodka Pomocy Społecznej w danym mieście informację o zgłoszeniu. Ośrodek Pomocy Społecznej weryfikuje zgłoszenie poprzez rozmowę telefoniczną z seniorem. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia zgłoszenia podejmuje działania mające na celu zorganizowanie pomocy.

Program kierowany jest do osób powyżej 70 roku życia, które zdecydowały się na pozostanie w domu, dla własnego bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii. W szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona osobie poniżej 70 roku życia. Szczególne sytuacje oznaczają brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej osoby. Ocena sytuacji i decyzja o udzieleniu wsparcia należy do realizatora programu.

A jeśli chcemy pomagać, w jaki sposób zgłosić się do wolontariatu? Można to uczynić poprzez wypełnienie specjalnej ankiety na stronie Włocławskiego Centrum Organizacji pozarządowych i Wolontariatu (zakładka: Wyjątkowy Wolontariat).

Można zgłaszać się także bezpośrednio do Klubu Wolontariusza MOPR, e-mail: wolontariat@.mopr.wloclawek.pl tel. 54 423-23-45 lub 54 423-23-51.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz