Zamknij X

Bezpieczny maluch - kilka potrzebnych akcesoriów

2022-01-17 08:34:26, Artykuł partnera

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najbardziej bezpieczne i komfort warunki do prawidłowego rozwoju. Dzieci i ich wyobraźnia zapewnia im ogromną porcję różnorodnych pomysłów na zabawę i poznawanie świata. Jakie akcesoria powinny znaleźć się w wyprawce malucha? Poznajmy pięć najważniejszych przedmiotów, dzięki którym możemy mieć pewność, iż nasze dziecko jest całkowicie bezpieczne. Gotowi na kilka cennych wskazówek? Zaczynamy!

Zdrowy, bezpieczny i komfortowy sen - co warto zapewnić dziecku? 

Nasze dzieci to nasze oczka w głowie. Po wyczerpującym dniu pełnych wrażeń każdy maluch powinien odpoczywać i spać w najbardziej komfortowych warunkach. Prócz miłej kołdry i poduszki, jednym z kluczowych, a nawet najważniejszym elementem każdego wyposażenia dziecięcego łóżeczka jest materac. Artykuł https://materacewloclawek.eu/jakie-materace-dla-dziecka-wybrac doskonale wskazuję, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru materaca dla naszego dziecka. Nie tylko korzystny wygląd i grubość materaca ma znaczenie. Owszem, podczas wyboru konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na to, by materac dla noworodka, niemowlaka czy starszego dziecka miał grubość przynajmniej 10 cm, jednak nie jest to jedyny wyznacznik. Warto pochylić się także nad wypełnieniem, twardością oraz wyprofilowaniem materaca. Nie tylko początek życia naszych maluchów wymaga zapewnia odpowiedniego materaca. Także starsze dzieci wymagają należytego podparcia kręgosłupa oraz odpowiedniego komfortu. Pod adresem internetowym https://abcsnu.pl/38-materace-120x200 odnaleźć możemy materace o wymiarach 120x200cm, które będą doskonałym wypełnieniem łóżek starszych dzieci. 

 

Prócz materaca w celu zapewnienia bezpieczeństwa warto pomyśleć zwłaszcza w początkowym etapie życia dziecka nad monitorem snu. Urządzenie mocuje się na materacu, a w razie wyczucia braku oddechu u dziecka sprzęt alarmuje rodzica. Takie rozwiązanie doskonale pozwala na uniknięcie śmierci łóżeczkowej, której ryzyko wystąpienia jest największe u dzieci do skończenia pierwszego roku życia. 

Bezpieczna i komfortowa jazda 

Każdy maluch powinien być wyposażony w najwyższej jakości fotelik samochodowy. Noworodek czy niemowlak podróżuje w specjalnie dopasowanym do modelu auta nosidełku. Starsze dzieci podróżują w fotelikach samochodowych. W celu zapewnienia maksymalnej ochrony naszego malucha, zarówno nosidełko jak i fotelik jak najdłużej powinny być usytuowane tyłem do kierunku jazdy. 

Szelki

Kiedy nasze dziecko już podrośnie i zaczyna siedzieć, w celu ochrony warto wyposażyć dziecko w szelki. Przede wszystkim krzesełko do karmienia czy ulubiona huśtawka powinny być wyposażone w szelki, dzięki którym nasze dziecko nie będzie w stanie wyjść z wysokich przedmiotów, z których mogłoby wyrządzić sobie nie małą krzywdę. 

Zabezpieczenie mebli oraz gniazdek elektrycznych

Kiedy ukochane dziecko zaczyna być mobilne, a więc potrafi pełzać, raczkować bądź chodzić, warto pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach mebli oraz gniazdek elektrycznych. Dzieci nie są w stanie przewidzieć zagrożenia. Świetną zabawą może być otwieranie niebezpiecznej szuflady czy wkładanie pałeczki do gniazdka elektrycznego. Zabezpieczenia na długi czas zniwelują ryzyko powstania niebezpieczeństwa.

Maluch to odkrywca. Warto zatem postawić na sprawdzone i skuteczne akcesoria, dzięki którym dziecko będzie w komfortowych warunkach odpoczywać, a w dzień poznawać świat. 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz