Zaczynają się ferie. Młodzi włocławianie mogą skorzystać z oferty miejskich instytucji

2022-01-14 16:14:57, Q4.pl

Już w poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe. Jak co roku młodzi włocławianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć przygotowanych przez miejskie instytucje i placówki oświatowe.

15,5 tysiąca uczniów włocławskich szkół zaczyna w poniedziałek zimowy wypoczynek Ferie potrwają przez kolejne dwa tygodnie i w tym czasie młodzi włocławianie, którzy pozostaną w mieście będą mogli skorzystać z szerokiego wachlarza ofert przygotowanych przez szkoły i placówki kulturalne a także skorzystać z zajęć sportowych.

Na zajęcia podczas ferii uczniowie będą mogli wybrać się między innymi do „Browaru B.”, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Galerii Sztuki Współczesnej.

Ta oferta zawiera różnorodne formy spędzania czasu wolnego, które w większości przyjmują formę edukacyjną – wyjaśnia Domicela Kopaczewska, zastępca prezydenta miasta – Część proponowanych zajęć to są zajęcia bezpłatne, za część młodzież będzie płaciła symboliczna kwotę. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do naszych instytucji kultury, aby ten czas ferii był czasem aktywnym i umysłowo i sportowo.
Co dokladnie proponują instytucje?

Teatr zorganizuje w trakcie ferii zajęcia warsztatowe mające na celu w lekki, wesoły sposób uzmysłowić uczestnikom jak ciężka jest praca aktora przygotowującego rolę. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się m.in. z metodami ćwiczeń oddechowych, gimnastyką twarzy, ust, języka, gimnastyką rozciągającą i ogólną, metodami relaksacyjnymi. Będą również uczestniczyć w zabawach i grach scenicznych. Szczegóły znaleźć można pod linkiem.
 
Centrum Kultury „Browar B.” organizuje „Ferie Browerie”, czyli m.in. zajęcia warsztatowe, taneczne, sportowe. Szczegóły TUTAJ.
 
Galeria Sztuki Współczesnej w ferie zaprosi na „Malowane rzeczy” - malarskie warsztaty twórcze dla grup zorganizowanych – zabawa w  projektowanie i ilustrowanie rzeczy. Warsztatom będzie towarzyszyło zwiedzanie wystawy X Triennale Plastyki Włocławskiej. Ferie dla najmłodszych czytelników organizuje również Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza.

To nie wszystko. Jak co roku włocławianie będą mogli skorzystać z półkolonii organizowanych we włocławskich podstawówkach.

Są to zajęcia od poniedziałku do piątku w każdym tygodniu ferii, interdyscyplinarne. Zajęcia na zewnątrz, wyjścia do parku, ogniska, zajęcia w klubie „Taktyk”, w Centrum Edukacji Ekologicznej, wyjścia do placówek kultury – zapowiada zastępca prezydenta Monika Jabłońska.

Zimowe półkolonie odbędą się w: SP 10, SP 14, SP 18, SP 19 oraz w Zespole Szkół nr 3. Udział w nich weźmie 122 uczniów.
 
Tradycyjnie w czasie ferii, uczniowie włocławskich szkół podstawowych i średnich mogą bezpłatnie korzystać z obydwu funkcjonujących we Włocławku lodowisk. Za okazaniem aktualnej legitymacji szkolnej, dzieci mogą bezpłatnie ślizgać się na lodowiskach przy al. Chopina 8 oraz Wysokiej 12 w ramach dwóch wejść: godz. 11:00 – 12:10 oraz 13:00 – 14:10 od poniedziałku do piątku (17-21 stycznia oraz 24-28 stycznia). Ewentualne dodatkowe usługi jak np. wypożyczenie łyżew - zgodnie z cennikiem.

 
W serwisie wloclawek.eu znaleźć można szczegółowe informacje dotyczące proponowanych zajęć.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz