Zamknij X

Ferie – bezpieczny autobus

2022-01-14 08:25:20, Q4.pl

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci w całym kraju szczególną uwagę poświęcą kwestiom związanym z bezpieczeństwem wyjeżdzających. Rozpoczynają się również kontrole autobusów przewożących dzieci na wypoczynek.

Podobnie jak w ubiegłych latach, takze i podczas tegorocznych ferii policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego skupią się w najbliższym czasie na zapewnieniu bezpiecznego dojazdu na zimowy wypoczynek i podobnie jak w ubiegłych latach w ramach akcji "Bezpieczne Ferie" będą kontrolować stan techniczny i trzeźwość kierujących autobusami. Nie inaczej jest we Włocławku. Tu kontrole przeprowadzane będą na parkingu, przed KMP we Włocławku na ulicy Okrężnej. Tak jak w poprzednich edycjach akcji, także i tym razem policjanci czekają na zgłoszenia rodziców i opiekunów, którzy ccieliby zprawdzić, czy pojazd, którym podróżować będą pociechy jest w pełni sprawny.

Tego typu kontrole najlepiej zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenia można dokonać osobiście, stawiając się w budynku komendy przy ulicy Okrężnej 25. Można kontaktować się w tym celu z Wydziałem Ruchu Drogowego. Należy dzwonić w dni robocze, od poniedziałaku do piątku, od 8:00 do 15:00, pod numer 47 753 57 00, bądź końcówka 57 10 - informuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Warto także wiedzieć, że na dedykowanej stronie można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Informację na ten temat publikuje też Komenda Miejska Policji.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz