Święto Niepodległości. Miejskie uroczystości odbyły się na placu Wolności

2021-11-11 14:27:35, Q4

Każdy w naszym kraju powinien odnaleźć swoje miejsce i takiej Polski sobie życzmy -mówił dziś prezydent Marek Wojtkowski. Na placu Wolności przed południem odbyły się miejskie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Jak co roku 11 listopada, pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego zebrali się przedstawiciele władz samorządowych, organizacji społecznych i kombatanckich. Pod pomnikiem złożono kwiaty i wieńce.

W swoim przemówieniu prezydent Marek Wojtkowski zwrócił uwagę, że 11 listopada jest świętem radosnym, upamiętniającym ojców założycieli niepodległej II RP, jednak odniósł się też do teraźniejszości.

Nie mogę drodzy Państwo się pogodzić z tym,że dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości będą firmować ludzie spod dziwnego znaku, którzy jawnie głoszą hasła nacjonalistyczne. Czy o taką Polskę nasi przodkowie walczyli? Nie mogę znieść, że człowiek, który publicznie ubliża powstańcom warszawskim, dzisiaj będzie firmował to święto. Ale zawsze wychodzę z założenia, że powinniśmy być sobą i robić swoje. Jeśli takie sytuacje się pojawiają to trzeba o tym mówić a nawet trzeba z tym walczyć. Bo dla mnie demokracja to system w którym szanuje się mniejszości. Tych słabszych, o których często państwo zapomina, ale także i tych którzy czują, myślą inaczej, wierzą inaczej. Uważam, że każdy w naszym kraju powinien odnaleźć swoje miejsce i takiej Polski sobie życzmy – mówił prezydent.

Po zakończeniu uroczystości o godzinie 12:00 we włocławskiej katedrze odbyła się msza święta za Ojczyznę.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz