Zamknij X

Różowa Skrzyneczka w Zespole Szkół Chemicznych

2021-11-10 14:07:27, Q4.pl

12 różowa skrzyneczka pojawiła się we Włocławku, tym razem w Zespole Szkół Chemicznych. W ten sposób społecznicy chcą walczyć z problemem ubóstwa menstruacyjnego w kraju.

Akcja Różowa Skrzyneczka to akcja ogólnopolska, która na celu ma walkę z ubóstwem menstruacyjnym w naszym kraju, oraz nagłośnieniu tematu, który wiele osób uważa za temat tabu. Kilka miesięcy temu do akcji dołączył również Włocławek.

Jest to na pewno powód do dumy, że nasze miasto też jest otwarte na to, że to wykluczenie menstruacyjne przestaje być tematem tabu całkowicie wykluczającym chęć niesienia pomocy. Byćmoże są osoby które są skrępowane nazywaniem tego problemu po imieniu,w związku z tym, fajnie że tak się dzieje. - mówi Krystian Łuczak, radny rady miasta

Kolejna, 12 już różowa skrzyneczka w naszym mieście pojawiła się w Zespole Szkół Chemicznych. Co więcej, nie była to decyzja władz szkoły, a samych uczniów; to oni wyrazili potrzebę dołączenia do akcji.

Młodzież naszej szkoły zadecydowała, że taka skrzyneczka jest potrzebna, w związku z tym stwierdzam – jest potrzebna. Aktywizowanie młodych ludzi to świetna rzecz, która pokazuje im że mogą coś zmienić. Przyklaskuję i jestem na tak – mówi Maciej Kowalczyk, dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych.

Skrzyneczki mają pojawić się także na zewnątrz, tak aby każda osoba menstruująca mogła skorzystać z pomocy, która ma być ogólnodostępna. To jednak od chęci pomocy mieszkańców i wsparciu organizacji przy zapełnianiu skrzyneczek zależy to, gdzie pojawią się w przyszłości.

Naszym zadaniem jest w zasadzie skomunikowanie tych osób i żeby to wszystko się kręciło i tworzył się nowy standard. - mówi Agnieszka Budindorf, która wspiera akcje.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz