Nauczyciele nagrodzeni przez ministra i kuratorium oświaty

2021-10-19 13:41:37, Q4.pl

Dziś, w Auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odznaczeniami państwowymi i resortowymi nagrodzeni zostali dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy oświaty. Wyróżniający się pedagodzy dostali Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej oraz Nagrodę Kuratora Oświaty.

Nie ma wzorca nauczyciela – każdy nauczyciel jest inny i każdy uczeń jest inny. Dobry nauczyciel to taki, który potrafi podążać za swoim uczniem, ale jednocześnie potrafi wskazać wyraźne fundamenty, zwłaszcza fundamenty wartości, które stanową dla ucznia punkt odniesienia. - mówi Maria Mazurkiewicz, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty.

Prezydent RP przyznał 284 odznaczenia i medale nauczycielom i pracownikom oświaty w województwie kujawsko-pomorskim; nauczycielom i pracownikom oświaty z Włocławka i okolic wręczono 6 Złotych, Srebrnych oraz Brązowych Krzyży Zasługi, 107 Medali za Długoletnią Służbę.

206 osobom z województwa przyznano także medale Komisji Edukacji Narodowej, z czego w rejonie włocławskim – 64 osobom. Nagrody Ministra Edukacji i Nauki otrzymało 26 pracowników oświaty w województwie, w tym w rejonie włocławskim - 5. Przyznano także 65 Nagród Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, 15 z nich powędrowało do pracowników oświaty z Włocławka i okolic.

Cieszę się bardzo, że możemy podziękować nauczycielom w taki sposób, w jaki należy to robić, że ten cień pandemii nie kładzie się tak bardzo, jak zrobił to w poprzednim roku na tych wszystkich uroczystościach. Nauczycielom chcę dziś przede wszystkim podziękować; za ich ciężką pracę, za ich codzienny trud, za wychowanie i edukacje kolejnych pokoleń polaków. - mówi Joanna Borowiak, poseł na Sejm.

Miasto cały czas stara się współpracować z włocławskimi placówkami edukacyjnymi. Liczne inwestycje władz samorządowych mają na celu poprawę warunków zarówno nauczycieli, jak i uczniów. To jednak proces ciągły, oraz bardzo wymagający.

Przed Włocławską oświatą wielkie wyzwania. Związane między innymi z kwestiami organizacyjnymi. Jak wiemy doskonale, cały czas pojawiają się nowe wyzwania, staramy się dostosować się nasze placówki. Prowadzimy cały czas proces inwestycyjny w naszych szkołach, bardzo dużo modernizacji, dostosowanie obiektów oświatowych do możliwości korzystania z tzw „zielonej energii”. (…) Musimy bardzo dokładnie przeanalizować stan oświaty pod względem organizacyjnym i kadrowym, a następnie wyciągnąć wnioski. - mówi Marek Wojtkowski, prezydent miasta.

Pełna lista osób odznaczonych i uhonorowanych Nagrodami Ministra Edukacji i Nauki, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w 2021 r. znajduje się tutaj.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz