Zamknij X

Przemarsz z okazji Światowego Dnia Zwierząt

2021-10-05 12:52:57, Q4.pl

W niedzielę, 3 października w południe ulicą 3 Maja we Włocławku przeszedł przemarsz z psami adoptowanymi ze schroniska dla zwierząt oraz przeznaczonymi do adopcji. W ten sposób świętowano Światowy Dzień Zwierząt.

To już tradycja, od 2017 roku Schronisko dla zwierząt we Włocławku zaprosiło włocławian do udziału w organizowanej imprezie z okazji Światowego Dnia Zwierząt. W wydarzeniu uczestniczyli pracownicy schroniska, wolontariusze, oraz właściciele ze swoimi adoptowanymi pupilami.

Widać jak pies się cieszy, okazuje tą wdzięczność za to, że może choć trochę poczuć się kochanym. Nie oszukujmy się, schronisko to nie to samo co ciepły, kochający dom. Ma się po prostu taką satysfakcję, że wychodzi się z tymi pieskami, one się cieszą i dostają trochę miłości i czułości – mówi Oliwia Patyńska, jedna z wolontariuszek w schronisku.

Wydarzenie rozpoczęło się przemarszem adoptowanych czworonogów oraz ich właścicieli ulicą 3 Maja do Starego Rynku. Następnie uczestnicy, oraz zaproszeni goście udali się do Klubokawiarni Rejs, w której powstała specjalna wystawa zdjęć podopiecznych włocławskiego schroniska. Ostatnim punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod hasłem „Mój Adopciak na wakacjach”.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października.
Jednoczy on ludzi, którzy opowiadają się za lepszym traktowaniem zwierząt i działają na ich rzecz.

Zwierzęta powodują, że humanizujemy się i humanizujemy też zwierzęta. Myślę też, że w dużej mierze zwierzęta przywracają nam takie uniwersalne wartości. (…) Zwierzęta wnoszą do naszego życia bardzo wiele ciepła, empatii i są nieocenione choćby przy wychowywaniu dzieci – mówi Marek Wojtkowski, prezydent miasta

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz