Wystawa pokonkursowa - Matematyka w obiektywie

2021-10-06 17:33:11, Q4.pl

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli otwarta została wystawa prac laureatów Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”. Konkurs miał za zadanie wspomaganie edukacji matematycznej i procesu matematycznego myślenia.

Wystawa była połączona z wykładem przewodniczącej Przewodniczącej jury i kierowniczki projektu Mathematis in Focus dr hab. Małgorzaty Makiewicz, profesor US pt. „Matematyczne oko na świat”.

Uczestnicy mieli za zadanie zrobienie, a następnie wysłanie zdjęcia, którym następnie mieli przypisać nazwy związane z matematyką.
Organizatorami konkursu były: Uniwersytet Szczeciński, oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W tym roku dla laureatów przygotowano bardzo atrakyjne nagrody, takie jak MacBooki Apple, wraz z opłaconym podatkiem, smartfony, czytniki ebooków, wyjazdy promocyjne, czy gadżety.

Najlepsze prace czeka wizyta w wielu galeriach sztuki i publikacjach. Sukces w konkursie międzynarodowym łączącym naukę ze sztuką może być ponadto podstawą do przyznania zewnętrznych stypendiów i grantów.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz