Wielkimi krokami zbliża się 8. ANWIL Półmaraton Włocławek

2021-10-06 16:52:01, Q4.pl

Już w najbliższą niedziele startuje 8. ANWIL Półmaraton Włocławek – największa i najbardziej prestiżowa impreza biegowa w naszym regionie. Organizatorem 8. ANWIL Półmaratonu Włocławek jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra przy wsparciu Urzędu Miasta Włocławek i Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Sponsorem strategicznym wydarzenia jest niezmiennie ANWIL S.A.

To duża nobilitacja dla Włocławka, że taki bieg, tak duże przedsięwzięcie odbywa się w naszym mieście. - powiedział Łukasz Pszczółkowski, Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta Włocławek.

Start i meta dla biegu głównego i biegów dziecięcych usytuowane będą na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Dzieci i młodzież rywalizować będą zgodnie z kategorią wiekową w zawodach pod nazwą "Anwilki na Start". Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjną formułę uczestnictwa, od Biegu Bąbla po Bieg Zucha.

Anwil poprzez swoje inicjatywy wspiera zdrowy styl życia, różne dyscypliny sportowe. Cieszę się, że w trakcie tej imprezy najmłodsi w ramach biegu „Anwilki na start” będą brali udział w tym jakże pięknym wydarzeniu. Życzę wszystkim wspaniałych wrażeń. - mówił Jarosław Chmielewski, członek zarządu ANWIL S.A.

O tym jak duże jest zainteresowanie biegami „Anwilki na Start” świadczy fakt, że już dziś listy startowe są zapełnione.

Bieg główny zostanie rozegrany na dystansie 21,097 km. Trasa półmaratonu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i przebiega przez cztery dzielnice Włocławka. Jak zwykle będzie urozmaicona nie tylko pod względem widokowym, ale również ukształtowania terenu i rodzaju nawierzchni.

Na dzień dzisiejszy zapisało się ponad 300 zawodników. Oczywiście, mnóstwo znanych postaci z naszych włocławskich klubów. Liczymy na to, że w tych ostatnich dniach dobijemy do 400, może nawet 500 uczestników półmaratonu. - mówił Marek Wódecki, prezes LSK Vectra

Podczas zawodów prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacje w kategoriach wiekowych. Ponadto, impreza stanowi także mistrzostwa Włocławka w półmaratonie (kobiet i mężczyzn). Udział w tej rywalizacji mogą wziąć osoby zameldowane czasowo, bądź na stałe we Włocławku. Organizator przewiduje także klasyfikację drużynową. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą 8. ANWIL Półmaraton Włocławek otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe i puchary.

O wszystkich aktualnościach na temat wydarzenia, w tym o utrudnieniach, które pojawią się podczas Półmaratonu, organizatorzy będą informować na dedykowanej stronie na Facebooku.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz