Zamknij X

Przypominamy i zachęcamy do korzystania z Aplikacji TransparentneJST

2021-09-09 08:31:29, Q4.pl

To udogodnienie w kontakcie z mieszkańcami funkcjonuje od czerwca 2021 r. i jest na bieżąco udoskonalane. W aplikacji TransparentneJST pojawiły się aktualizacje. Teraz jeszcze sprawniejsza jest komunikacja w kontekście przekazywania mieszkańcom informacji zwrotnych – zachęcamy do instalowania aktualnej wersji aplikacji.

Warto przypomnieć: aplikacja TransparentneJST posiada funkcje Ogłoszenia i Zgłoszenia. Moduł Ogłoszenia to najważniejsze informacje z Włocławka (np. wydarzenia, awarie, remonty, spotkania) w formie powiadomień wysyłanych do osób posiadających aplikację. Moduł Zgłoszenia – jak sama nazwa wskazuje - to możliwość zgłaszania sytuacji na terenie miasta wymagających interwencji.

Od początku istnienia aplikacji Transparentne JST mieszkańcy nadesłali 113 zgłoszeń. Najwięcej próśb o interwencję dotyczyło kategorii: Drogi/chodniki – 51, Mała architektura – 19, Oświetlenie - 18, Przyroda – 13, Odpady – 12.

Koordynatorem modułu Zgłoszeń jest Straż Miejska, do której w pierwszej kolejności spływają informacje o zdarzeniach. Następnie są one rozdzielane na poszczególne wydziały czy jednostki, zgodnie z charakterystyką zgłoszenia.

Ważna informacja: aplikacja nie służy do obsługi zdarzeń, które wymagają natychmiastowej reakcji, np. zgłoszeń do wypadków drogowych. W takim przypadku należy skorzystać z telefonów alarmowych. Lista sekcji, czyli charakterystyka interwencji, które można zgłaszać, dostępna jest w aplikacji.

TransparentneJST daje również możliwość wzięcia udziału w trwających konsultacjach społecznych. Aplikacja jest bowiem zintegrowana ze stroną wloclawek.konsultacjejst.pl i umożliwia m.in.: śledzenie aktualnie trwających konsultacji społecznych, podgląd archiwalnych, wypełnianie ankiet konsultacyjnych a także wgląd w raporty i wyniki.

Aplikacja jest bezpłatna dla mieszkańców, można ją pobrać ze sklepu GooglePlay i AppStore. Ponieważ jesteśmy w gronie kilku miast testujących funkcjonalności aplikacji, jako nowego produktu firmy Euro Innowacje Software sp. z o.o., to koszt wdrożenia aplikacji dla Włocławka to „symboliczna złotówka”.

Zachęcamy do zainstalowania aplikacji na swoich telefonach komórkowych.

Link do pobrania aplikacji ze sklepu GooglePlay.

Link do pobrania aplikacji z AppStore.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz