Zamknij X

We wrześniu we Włocławku zaparkuje mammobus

2021-08-19 08:26:16, Q4.pl

13 września 2021 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy markecie Kaufland (ul. Kilińskiego 5) będzie dostępny mammobus.

Organizatorzy informują, że przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie internetowej. W celu weryfikacji uprawnień do badania, przed połączeniem należy przygotować dowód osobisty, a na samo badanie zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Na badanie należy przyjść w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Organizatorzy akcji zapraszają na bezpłatną mammografię, finansowaną przez NFZ, Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Program Profilaktyki Raka Piersi jest prowadzony w Polsce od 2006 roku. Jego celem jest przebadanie jak największej populacji Polek, tak aby wykryć potencjalną chorobę na najwcześniejszym jej etapie. Mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat. Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Więcej informacji na temat mammografii na stronie internetowej.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz