Dziś i w czwartek kolejne mobilne punkty spisowe

2021-07-27 08:27:58, Q4.pl

Dzisiaj (wtorek, 27 lipca) i w czwartek, 29 lipca 2021 r. punkty będą dostępne na placu Wolności w godz. od 10:00 do 15:00. Udostępnimy w nich stanowiska komputerowe przeznaczone do samospisu, na których członkowie GBS zapewnią pomoc merytoryczną i techniczną respondentom przy dokonywaniu samospisu. W mobilnych punktach będą spisywali respondentów również rachmistrzowie spisowi.

W Spisie należy podać numer pesel (swój i pozostałych domowników, w tym dzieci), trzeba zatem pamiętać albo mieć przy sobie dokumenty z tymi danymi. Warto przypomnieć sobie parametry naszego lokalu mieszkalnego, takie jak np. metraż. W spisie pada również pytanie o liczbę pomieszczeń w mieszkaniu i typ ogrzewania. Zostaniemy także zapytani m.in. o zawód i miejsce wykonywanej pracy. Przypominamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy, a spisanie się nie jest trudne i zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Zapraszamy!

Warto wiedzieć, że podczas sobotniego mobilnego punktu spisowego (punkt działał od 8.00 do 12.00 przy ul. Kaliskiej) spisano 89 osób i 50 mieszkań, a także udzielano mieszkańcom informacji na temat celu przeprowadzania NSP2021 i metod jego realizacji, w tym rozdano ok. 120 szt ulotek informacyjnych. Mobilny punkt był obsługiwany przez rachmistrzów (3 osoby) i pracowników Urzędu Miasta – członków GBS.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz