Premier: w przyszłym tygodniu spotkam się z szefem MEiN na pogłębioną dyskusję o systemie edukacji

2021-06-11 11:44:54, Katarzyna Lechowicz-Dyl/PAP

W przyszłym tygodniu spotkam się z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem na pogłębioną dyskusję o systemie edukacji – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Wyraził zadowolenie, że szef MEiN działa, by "nasycić programy szkolne odpowiednimi komponentami”.

Szef rządu był pytany podczas konferencji w woj. zachodniopomorskim, czy planowane zmiany w prawie oświatowym to "skok na szkołę". Pytanie dotyczyło m.in. kwestii wyboru i odwoływania dyrektorów placówek.

"Absolutnie nie. W przyszłym tygodniu spotkam się z panem ministrem Czarnkiem na pogłębioną dyskusję o całym systemie edukacji" - powiedział premier.

"Mogę powiedzieć, że dziękuję bardzo panu ministrowi za to, że swoje prace prowadzi w kierunku nasycenia programów szkolnych odpowiednimi komponentami" – dodał.

Te odpowiednie komponenty to - jak wyjaśniał – "przede wszystkim program, który będzie możliwy do zabsorbowania dla dzieci i młodzieży, który dobrze przygotuje je do rynku pracy (...), do walki na tym coraz trudniejszym polu konkurencji międzynarodowej, a z drugiej strony nasycony będzie komponentami patriotycznymi".

"To, co jest dobre dla Polski, jest dobre dla polskich dzieci. To, co jest dobre dla polskich dzieci, jest dobre też dla Polski" – stwierdził Morawiecki.

Szef rządu mówił, że "patriotyzm, który coraz bardziej pojawia się w programach jest bliski jego sercu". "Cieszę się, że w osobie pana ministra Czarnka mam bliskiego współpracownika, który odważnie rekonstruuje programy, aby dbać o polską tkankę narodową, o polską kulturę, polską tradycję, nie zapominając o tym, co będzie stanowiło o sile Polski za pięć, dziesięć, piętnaście lat, czyli nasza młodzież wykształcona w kierunkach technicznych, (…) artystycznych, humanistycznych" – mówił premier. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl/PAP

ktl/ mhr/

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz