Włocławek walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

2021-06-07 14:09:02, Q4.pl

Ruszyła kolejna, już trzecia edycja Rowerowej Stolicy Polski. Kolejny raz w rywalizacji bierze udział Włocławek. Celem akcji jest promowanie aktywnego wypoczynku, propagowanie turystyki rowerowej, jak i samej jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu.

Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem w całym kraju. W tym roku, w akcji bierze udział ponad 50 miast, a każde z nich ma równe szanse. Łączna liczba przejechanych kilometrów podczas akcji, dzielona jest przez liczbę mieszkańców danego miasta.

Świetna akcja, która promuje zdrowy styl życia, turystykę rowerową, ale także rower jako alternatywny środek transportu. Dlatego też nie tylko wycieczki rowerowe, wyjazdy za miasto, ale też właśnie przemieszczanie się po mieście – do pracy, biura czy na zakupy. - mówi Monika Jabłońska, zastępca prezydenta Włocławka.

Aby pomóc Włocławkowi w zdobyciu tytułu „Rowerowej Stolicy Polski”, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta. Po rejestracji, wybrać z menu zakładkę „Rywalizacje”, następnie kategorie „Ogólne” i Rowerowa Stolica Polski 2021. Na samym końcu wybrać Włocławek, jako miasto dla którego chcemy zbierać kilometry.

Włocławski Ratusz, wraz z partnerem lokalny, sklepem rowerowym JAMRÓZ przygotował upominki dla najlepszej rowerzystki, oraz najlepszego rowerzysty. Ci, którzy zdobędą najwięcej kilometrów dla Włocławka, otrzymają bony o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie rowerowym JAMRÓZ.

Mamy sponsora lokalnego, firmę JAMRÓZ, która ufundowała bardzo atrakcyjne upominki dla tych, którzy poza zabawą, chcą nadać jej nutę rywalizacji. Są nagrody od sponsorów głównych, czyli w całej rywalizacji ogólnopolskiej, bo wierzymy że włocławianie są w stanie włączyć się nawet w rywalizacje ogólnopolską. W ubiegłym roku, nasz najlepszy włocławianin wykręcił ponad 3000 kilometrów. - mówił Łukasz Pszczółkowski, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM Włocławek.

Pamiętajmy, że przesiadając się na rower nie tylko bierzemy udział w zabawie, ale także promujemy aktywny styl życia!

Głównym organizatorem projektu jest Urząd Miasta Bydgoszczy. Rywalizacja potrwa do końca czerwca. Oprócz pucharów dla miast, które nakręcą najwięcej kilometrów, na uczestników czekają również nagrody indywidualne tj. rowery miejskie, zestawy kosmetyków, rowerowe gadżety, a nawet zaproszenie na weekend do hotelu w Bydgoszczy.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz