Już działa. Punkt szczepień Powszechnych przy Chopina przyjął pierwszych pacjentów

2021-05-04 13:04:15, Q4.pl

Punkt Szczepień Powszechnych już działa we Włocławku. Tuż po godzinie 8:00 pierwsi pacjenci otrzymali dawki preparatu. We wtorek, łącznie zaszczepionych zostanie 360 osób.

W strategii programu szczepień PSP mają go wyraźnie przyspieszyć i ułatwić chętnym otrzymanie szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwsze z nich rozpoczęły działanie już w kwietniu, jednak włocławianie na możliwość zaczepienia się w Puncie Szczepień Powszechnych musieli zaczekać do dziś. 4 maja po godzinie 8:00 rozpoczęło się przyjmowanie zarejestrowanych pacjentów. Punkt we Włocławku funkcjonuje w hali OSiR przy ulicy Chopina, szczepienia odbywają się tam każdego dnia do godziny 18:00.

Na dzień dzisiejszy mamy 360 osób, w tej chwili przyjęliśmy już 60 osób – mówił przed południem Sebastian Dudek z firmy Trans Medica (ta firma jest operatorem punktu).

Te 360 dawek preparatu to maksymalna obecnie liczba dawek, jaka może zostać dostarczona na ulicę Chopina i przez kolejne dni tylu właśnie zarejestrowanych pacjentów będzie mogło pojawić się w tym miejscu. Do końca tygodnia ma to być łącznie 2700 osób.

Szczepienia wykonywane będą przez 7 dni w tygodniu. Nad ich sprawną realizacją czuwa personel medyczny:

W tej chwili to są 4 osoby koordynujące, do tego 30 pielęgniarek i 10 fizjoterapeutów po ukończonym kursie szczepień. Chciałbym też zaznaczyć, że w najbliższym czasie ta kadra może się zwiększyć do około 60 osób. Są również ratownicy medyczni, którzy zabezpieczają pacjentów, którzy czekają te 15 minut by zobaczyć czy wszystko jest w porządku, czy nic się nie dzieje, czy nie dochodzi do jakichkolwiek problemów – podkreśla Sebastian Dudek.

Pamiętajmy, że aby zaszczepić się w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ulicy Chopina, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych punktów można tego dokonać za pomocą Internetowego Konta Pacjenta, czy dzwoniąc pod ogólnopolską infolinię ( 989). Można też kontaktować się bezpośrednio z Punktem Szczepień pod numerami telefonów: 512-423-991 i 507-479-534.

Ratusz udostępnił też ankietę dla osób zarejestrowanych, apelując o to, aby na szczepienie przychodzić już z wypełnioną wcześniej ankietą. To usprawni proces szczepienia, ale nie jest obowiązkiem.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz