Młodzi Nowocześni apelują: Szczepmy się

2021-04-29 09:42:53, Q4.pl

Każdego dnia otwierają się kolejne punkty szczepień, a już w maju, możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi otrzymają młodzi ludzie. Wiele osób powiela jednak nieprawdziwe informacje na temat szczepionek – zauważają Młodzi Nowocześni i apelują o zaniechanie szerzenia półprawd i manipulacji.

Na środowym briefingu prasowym głos w tej sprawie zabrała Aleksandra Wojciechowska z Młodych .Nowoczesnych oraz radna Agnieszka Jura-Walczak (Nowoczesny Włocławek).


Od roku zmagamy się z konsekwencjami pandemii a jedyną nadzieją na powrót do normalności jest zaszczepienie społeczeństwa – zwracała uwagę radna Jura-Walczak.

Mimo to wiele osób wciąż niechętnie podchodzi do decyzji o szczepieniu – podkreślała – Chcemy zachęcić Polki i Polaków do szczepienia, ruszamy z akcją „Zaszczepię się bo tęsknię za wolnością”.

Przedstawiciele .Nowoczesnej podkreślali, że jedyną szansą na odbudowanie normalnego funkcjonowania społeczeństwa, powrót do kontaktów międzyludzkich, jakie znamy sprzed pandemii jest uzyskanie odporności populacyjnej, która zakłada zaszczepienie około 70% społeczeństwa. W tej sytuacji szczególnie groźne są wszelkie manipulacje i półprawdy pojawiające się w przestrzeni publicznej i zniechęcające do akcji szczepień.

Jako młodzi nowocześni wspieramy konsensus naukowy i potępiamy wszystkie manipulacje półprawdami. Szczepionka to nasza jedyna szansa na odzyskanie wolności. Odczuliśmy już wystarczająco dużo konsekwencji pandemii, dlatego zachęcamy do szczepienia się w najbliższym możliwym terminie – mówiła Aleksandra Wojciechowska z Młodych .Nowoczesnych

Nowocześni w najbliższym czasie pojawią się na ulicach polskich miast zachęcając do szczepień poprzez akcję informacyjną, za pośrednictwem plakatów i naklejek.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz