Jaki materac 180x200 wybrać do spania?

2021-04-23 15:07:48, Artykuł partnera

Materac 180x200 jest doskonałym wyborem dla wszystkich par, którym zależy na zachowaniu optymalnego komfortu wspólnego snu. Sam wybór wielkości materaca jest jednak dopiero początkiem właściwej decyzji zakupowej. Jakie warianty materacy 180x200 mamy do dyspozycji? Którym z nich warto poświęcić uwagę?

Ostateczna odpowiedź na to pytanie zawsze będzie zależeć od naszych osobistych preferencji oraz anatomicznych predyspozycji. Wybór materaca dla par jest o tyle trudnym zadaniem, że w większości przypadków stoimy przed koniecznością dopasowania takiego rodzaju oraz twardości powierzchni do spania, która zadowoli jednocześnie obojga partnerów. Który materac 180x200 sprawdzi się najlepiej w określonych przypadkach?

Wstępnym kryterium doboru właściwego podłoża do spania powinno dopasowanie jego twardości do wagi użytkownika. Jeżeli stoimy przed wyborem materaca dla dwojga osób o podobnej budowie ciała – zakup komfortowego rozwiązania nie powinien nastręczać szczególnych trudności. Co do zasady – szczupli użytkownicy czują się lepiej na materacach o powierzchni o średnim stopniu twardości, natomiast osoby mocniej zbudowane preferują materace twarde oraz bardzo twarde. Odpowiedni dobór twardości powierzchni do spania ma kluczowe znaczenie nie tylko dla naszego komfortu, ale także właściwości zdrowotnych materaca. Zbyt miękka lub zbyt twarda struktura podłoża po czasie użytkowania może doprowadzić nawet do trwałego odkształcenia kręgosłupa oraz zaburzeń krążenia. Z tego względu koniecznie zadbajmy o to, żeby zastosowane rozwiązanie było jak najbardziej komfortowe zarówno dla nas, jak i dla naszego partnera.

 

Na co zwrócić uwagę kupując materac dla dwojga?

Odpowiedni rodzaj mechanizmu podpierającego materaca jest kolejnym czynnikiem, który może wpłynąć na komfort naszego snu. Przed zakupem upewnijmy się, że podłoże oferuje naszemu ciału komfortowe oparcie we wszystkich najważniejszych punktach anatomicznych – koncentrując się na obszarze szyi, barków, kręgosłupa oraz miednicy. Różne rodzaje wypełnienia stosowane w materacach mają na celu dopasowanie sposobu działania powierzchni do snu do indywidualnych preferencji każdego użytkownika. Poświęcając odpowiednią ilość czasu na przetestowanie możliwych rozwiązań upewniamy się, że wybrany przez nas materac zapewni nam maksymalny komfort snu w perspektywie wielu lat od momentu zakupu. Dzięki temu pozwalamy sobie na odczuwalną poprawę naszego stanu zdrowia i samopoczucia, ofiarowując sobie oraz naszemu partnerowi dodatkową porcję energii każdego dnia.

 

Co zrobić w sytuacji, w której mamy inne preferencje lub budowę anatomiczną niż osoba z którą planujemy dzielić łoże? Dzięki nowatorskim rozwiązaniom w dziedzinie konstrukcji materacy nie musimy w takim wypadku rozdzielać się z naszym partnerem na czas nocnego odpoczynku. Materac nawierzchniowy Hilding Alt, Hilding Tenor oraz Hilding Bass umożliwia nam regulację twardości podłoża pod kątem osobistych preferencji każdego z użytkowników łóżka tworząc w ten sposób dwie strefy materaca charakteryzujące się różną twardością. Stosując jedno z zaproponowanych rozwiązań uzyskujemy rozwiązanie optymalne dla nas oraz naszego partnera bez konieczności dokonywania narażających nas na dyskomfort kompromisów. Decydując się na zakup materaca marki Hilding możemy mieć całkowitą pewność, że nasz nowy nabytek spełnia najwyższe światowe standardy konstrukcyjne.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz