Utracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

2021-04-20 13:14:01, Q4.pl

Włocławska „drogówka" zatrzymała prawa jazdy trzem kierującym, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. To jednak nie jedyne konsekwencje jakie wyciągnęli mundurowi za zbyt szybką jazdę - kierowcy ukarani zostali również mandatami i punktami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego, w tym z grupy SPEED każdego dnia kontrolują zachowanie kierowców na drodze. Szczególnym nadzorem objęte są odcinki dróg w terenie zabudowanym, gdzie najczęściej pojawiają się piesi i rowerzyści. Niestety, pomimo licznych apeli o rozwagę i zdjęcie "nogi z gazu" wciąż nie brakuje kierowców, którzy lekceważą ograniczenia prędkości.

Wczoraj (19.04.2021) mundurowi wyciągnęli konsekwencje prawne wobec trzech kierujących, którzy jechali o wiele za szybko niż pozwalały na to przepisy. Jednym z nich była 31-latka. Na Alei Kazimierza Wielkiego prowadziła ona citroena z prędkością 103 km/h ignorując ograniczenie do 40 km/h. Kolejni kierujący zostali zatrzymani do kontroli drogowej w Szpetalu Górnym. Tutaj zarówno 18-latka z volkswagena, jak i 27-latek z opla jechali z prędkością 104 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Na kierujących, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym policjanci nałożyli mandaty i punkty karne. Ponadto zatrzymali im na trzy miesiące uprawnienia do kierowania.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz