Policjanci odzyskali części od aut kradzionych w Polsce i innych krajach europejskich

2021-04-16 11:54:21, Q4.pl

Wspólne działania policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Komendy Miejskiej Policji we Włocławku i Straży Granicznej w Dorohusku skutkowały zabezpieczeniem wielu części od kradzionych BMW. 38-letni właściciel firmy oferującej ich sprzedaż usłyszał zarzut paserstwa i trafił na 2 miesiące do aresztu.

Sprawa zaczęła się od ustaleń policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej. To oni zdobyli informacje, że na terenie jednej z firm w powiecie włocławskim mogą znajdować się części samochodowe od aut skradzionych na terenie Polski, Niemiec i innych krajów europejskich.
W ubiegłym tygodniu przeprowadzone zostały wspólne działania policjantów z Bydgoszczy i Włocławka oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej z Dorohuska mające na celu weryfikację tych ustaleń. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pomieszczenia firmy, która na portalach internetowych oferowała sprzedaż części samochodowych.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli wiele części i podzespołów od samochodów m-ki BMW różnych modeli i roczników. Wśród nich były m.in. skrzynie biegów i elementy zawieszenia.
Dotychczasowe ustalenia kryminalnych wskazują, że części te pochodzą od aut skradzionych w latach 2014 - 2021 na terenie Polski, także z naszego województwa, Niemiec, Hiszpanii i Francji.

Do sprawy zatrzymany został 38-letni właściciel firmy, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu paserstwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe 2 miesiące 38-latek pozostanie w areszcie. W poczet przyszłych kar zabezpieczono u niego gotówkę w kwocie 19 tys. złotych oraz ponad 5000 euro.

Policjanci ciągle pracują nad sprawą i ustalają inne osoby, które mogły mieć związek z tym przestępczym procederem.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz