50 882 km i 928 metrów 'wykręcone'. DO ZS 3 trafi nowy sprzęt do rehabilitacji

2021-04-16 11:08:28, Q4.pl

Nakręć kilometry razem z nami – Przyjaźnie dla autyzmu – pod tym hasłem przebiegała akcja zorganizowana przez Zespół Szkół nr 3 im Marii Grzegorzewskiej we Włocławku. Cel był jeden – pobić zeszłoroczny wynik i zapewnić, by do placówki trafił sprzęt ufundowany przez ANWIL.

Od 9 do 11 kwietnia każdy mógł kręcić kilometry dla ZS nr 3 we Włocławku. Wystarczyło udokumentować swoją fizyczną aktywność i przesłać dokumentujące zdjęcie do organizatorów. Społeczność szkoły liczyła, że uda się w ten sposób pobić ubiegłoroczny wynik, ponad 13 tysięcy kilometrów. Jeśli by się udało, do szkoły trafiłaby ufundowany przez ANWIL S.A. sprzęt rehabilitacyjny. Udało się i to z ogromną nawiązką:

W weekend udało nam się wykręcić 50 882 km i 928 metrów. Muszę przyznać, ze w ubiegły weekend Włocławek stał się stolicą sportu. Namówiliśmy wszystkie osoby z Włocławka, ale nie tylko, bo również z Polski, do tego aby wyszły z domu i przez ruch włączyły się do naszej akcji. Nie po raz pierwszy okazuje się, że razem możemy wszystko. Jeśli tylko o czymś marzymy, to jesteśmy w stanie to zorganizować przy współudziale innych osób – cieszy się Katarzyna Szeler, wicedyrektor Zespołu Szkół.

Do placówki trafi wirówka rehabilitacyjna do kończyn górnych o wartości ponad 10 tysięcy złotych.. Znajdzie się dla niej miejsce w nowopowstającej sali do hydroterapii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję a włączyło się bardzo, bardzo dużo osób. Nasze wydarzenie na Facebooku dotarło do ponad 31 tysięcy osób, wzięło udział około 3 tysiące . Byli to nie tylko mieszkańcy Włocławka, ale tak naprawdę całej Polski, również z innych krajów – opisuje dyrektor szkoły Ewa Fol.

Otwarcie sali do hydromasażu jest coraz bliżej, ale do pełni szczęścia jeszcze nieco brakuje. Co prawda remont i przystosowanie sali do urządzeń jest już zapewnione ( do placówki zgłosił się darczyńca, który zaoferował remont sali), jednak, póki co, brakuje w niej wanny rehabilitacyjnej. Szkoła, wraz z Fundacją Caietanus , utworzyła zbiórkę internetową, by zebrać środki na ten cel. Pod tym adresem można wspomóc szkołę, choćby symboliczną złotówką.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz