Mandaty za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych

2021-04-09 11:01:33, Q4.pl

Radziejowscy policjanci w pierwszym tygodniu kwietnia nałożyli 125 mandatów karnych i sporządzili 6 wniosków do sądu za lekceważenie ograniczeń związanych z koronawirusem.

Począwszy od pierwszego dnia miesiąca kwietnia 2021 roku policjanci z radziejowskiej komendy kontrolowali miejsca publiczne pod kątem przestrzegania uregulowań sanitarnych obowiązujących do 9 kwietnia, które zostały ostatnio przedłużone do 18 kwietnia. Mundurowi sprawdzali między innymi czy osoby przebywające w przestrzeni publicznej stosują się do obowiązku zakrywania, przy pomocy maseczki, ust i nosa.

Funkcjonariusze tutejszej jednostki podczas codziennej służby aktywnie współpracują z pracownikami Sanepidu, wspólnie z którymi sprawdzali obiekty handlowe, sportowe, gastronomiczne pod kątem przestrzegania przepisów sanitarnych. Kontrolom poddane były również środki transportu publicznego.

Niestety nie obyło się bez nałożenia grzywny. Policjanci w przedstawionym okresie czasu ukarali mandatami karnymi 125 osób, oraz sporządzili 6 wniosków o ukaranie do sądu w stosunku do osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Brak poszanowania do powyższego nakazu podlega karze w wysokości nawet do 500 złotych.

Apelujemy o przestrzeganie wszelkich obostrzeń sanitarnych, ponieważ od wspólnej odpowiedzialności zależy nasze bezpieczeństwo i zdrowie.

(Informacja prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz