Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

2021-04-08 09:45:08, Q4.pl

Tym razem nie jesienią a wiosną i z rozszerzonymi możliwościami umiejscowienia inwestycji. Przed nami kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Ratusz na propozycje projektów czeka do 28 kwietnia.

Cztery miliony złotych. Taką kwotę zarezerwowano na realizację propozycji zgłoszonych przez włocławian. Podobnie jak w ubiegłym roku, także i w tegorocznym wydaniu BO środki te podzielono na trzy odrębne kategorie:

  • zielona – tu do wydania jest milion złotych (obejmuje ona projekty związane z roślinnością na terenach należących do Miasta Włocławek),
  • instytucjonalna – tu także do podziału jest milion złotych (kategoria obejmuje projekty realizowane na obszarze należącym do placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Włocławek).
  • ogólnomiejska – z budżetem w wysokości 2 milionów złotych (obejmuje projekty, które nie kwalifikują się do pozostałych kategorii),

Co prawda forma pozostaje bez zmian, jednak znaczącemu rozszerzeniu uległ katalog terenów, na których mogą zostać ulokowane inwestycje. Jak informuje ratusz: projekty będą realizowane również na nieruchomościach, do których Gmina Miasto Włocławek posiada tytuł prawny do dysponowania.

Może brzmi to nieco skomplikowanie, (…) Ten zapis o tytule prawnym do dysponowania oznacza, że otwieramy furtkę do realizacji projektów na terenach należących, chociażby, do wspólnot mieszkaniowych czy spółdzielni mieszkaniowych. Był to postulat, który mieszkańcy zgłaszali na przestrzeni ostatnich kilku lat – tłumaczy Bartłomiej Kucharczyk z włocławskiego ratusza.

Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, swoja propozycję można zgłosić na dwa sposoby. Korzystając z drogi elektronicznej i strony internetowej www.bo.wloclawek.eu lub poprzez wrzucenie formularza zgłoszenia projektu do urn wystawionych w budynkach: Urzędu Miasta (Zielony Rynek 11/13) i Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Żabia 12a).

 

Nabór wniosków kończy się 28 kwietnia. Weryfikacja zgłoszonych projektów ma potrwać do 27 maja a już dzień później poznamy zakwalifikowane propozycje. Głosowanie nad Budżetem Obywatelskim rozpocznie się 21 czerwca i potrwa do 5 lipca. Zwycięskie propozycje poznamy 4 sierpnia.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz