Mieszkańcy regionu mogą bezpłatnie uczyć się języków obcych, właśnie trwają zapisy

2021-03-10 08:23:05, Q4.pl

Szkolenia przeznaczone są dla osób powyżej 18. roku życia, które mieszkają, uczą się lub pracują na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i nie prowadzą działalności gospodarczej.

Obecnie prowadzone są zapisy zarówno na zajęcia stacjonarne, jak i kursy online. Organizatorzy proponują dwa rodzaje szkoleń: 180-godzinne (ponad roczny kurs), które docelowo będą realizowane stacjonarnie w szkołach na terenie województwa; w związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii Covid-19 zajęcia początkowo będą odbywać się w trybie online oraz 60-godzinne (od 3 do 4 miesięcy nauki), które odbywać się będą jedynie online.

Lekcje online prowadzone są w dwunastoosobowych grupach za pomocą internetowego komunikatora. Narzędzie można obsługiwać zarówno na komputerze, jak i na tablecie i telefonie. Lektorzy prowadzą zajęcia na żywo, każdy z uczestników może zadawać pytania, zgłaszać uwagi i komunikować się z innym członkami grupy, jak w przypadku zajęć stacjonarnych. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą słuchacze, to koszt zakupu podręczników.

Po zakończonym kursie uczestnicy przystępują do egzaminu i otrzymują certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

Pełna informacja na ten temat dostępna jest tutaj.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz