Prezydent przypomina: Czekają dotacje

2021-03-04 13:09:46, Q4.pl

Marek Wojtkowski zachęcił dziś włocławian do skorzystania z dwóch programów dotacji realizowanych przez włocławski ratusz. O dofinansowanie mogą ubiegać się wymieniający piece i właściciele remontujący budynki w Specjalnej Strefie Rewitalizacji.

Cały czas staramy się dbać o nasze środowisko naturalne. Jak co roku wyasygnowaliśmy też kwotę wsparcia dla tych wszystkich użytkowników, właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości, którzy będą chcieli wymienić stary system centralnego ogrzewania węglowego (…) - przypominał prezydent.

Realizowany przez ratusz program dofinansowań różni się nieco od tego, z którym mieliśmy do czynienia w latach ubiegłych. W tym roku uwzględniono też zabudowę wielorodzinną i znajdujące się tam źródła ciepła. Miasto planuje przeznaczyć na wsparcie wymiany ogrzewania w tych budynkach 450 tysięcy złotych.

Oprócz tego, tradycyjnie o dofinansowanie będą mogli ubiegać się właściciele domów jednorodzinnych. W poprzednim roku, z takiej możliwości skorzystało 38 właścicieli. Maksymalna kwota dofinansowania w tegorocznej edycji wynosi 4 tysiące złotych W tym roku, kwota przeznaczona na to zadanie w budżecie jest większa niż w poprzednim i wynosi 400 tysięcy złotych.

Marek Wojtkowski przypomniał także o możliwości ubiegania się o dotacje na remonty budynków w strefie rewitalizacji. Na ten cel w budżecie wygospodarowano 1,5 miliona złotych. Czas na złozenie wniosku mija już 8 marca, czasu pozostało więc niewiele.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz