Kolejni kierowcy utracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości

2021-03-04 14:13:51, Q4.pl

Włocławska grupa SPEED tylko jednego dnia zatrzymała dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Konsekwencją zbyt szybkiej jazdy będzie teraz dla kierowców 3-miesięczna przesiadka na miejsce pasażera.

Dwie kontrole prędkości na terenie Włocławka wykonane przez policjantów z grupy SPEED wczorajszego dnia (03.03.2021) wykazały, że kierowcy jechali za szybko w obszarze zabudowanym. Laserowy miernik prędkości pokazał przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące w obszarze zabudowanym ograniczenia. W pierwszym przypadku zmierzona prędkość 21-letniego kierowcy seata na ulicy Krzywa Góra około godziny 15 pokazała, że jechał on 114 km/h. W miejscu pomiaru obowiązywała go 50-dziesiątka.

Natomiast dwie godziny później funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli zbyt szybko jadącego land rovera, który poruszał się ulicą Toruńską. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał 104 km/h. Zgodnie z przepisami 40-latek powinien jechać z maksymalną prędkością 50 km/h, szczególnie że poruszał się w pobliżu oznakowanego przejścia dla pieszych.

Kierowcom, którzy jechali zbyt szybko w terenie zabudowanym policjanci z grupy SPEED zatrzymali na okres 3-miesiecy prawa jazdy i ukarali ich mandatami karnymi.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz