Podmienił kluczyk i ukradł BMW

2021-03-03 10:27:14, Q4.pl

Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który ukradł samochód podmieniając kluczyki podczas oglądania auta, które wystawiono na sprzedaż. Został zatrzymany przez radziejowskich kryminalnych kilka godzin po zdarzeniu. 24-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (28.02.21r.) wieczorem w Radziejowie. Mieszkaniec miasta wystawił na sprzedaż samochód marki BMW. Na ogłoszenie odpowiedział młody mężczyzna, który przyjechał na miejsce aby obejrzeć samochód. Po wykonaniu jazdy próbnej, zdecydował się na jego zakup. W trakcie oglądania pojazdu, podmienił kluczyk i powiedział, że idzie do bankomatu po gotówkę potrzebną do sfinalizowania transakcji.

Po kilku minutach wrócił i ukradł auto wystawione na sprzedaż. Właściciel zgłosił kradzież radziejowskim policjantom. Wycenił stratę na 20 tysięcy złotych.

Kryminalni, którzy zajęli się ta sprawą już po kilku godzinach wytypowali 24-latka z powiatu kolskiego jako podejrzanego w tej sprawie.

Wspólnie z policjantami z Koła zatrzymali mężczyznę w jego domu. Auto, które odnaleźli na ulicy niedaleko miejsca zamieszkania podejrzanego już wróciło do właściciela.

Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu. Policjanci postawili mu jeszcze zarzut złamania zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, bo mężczyznę obowiązuje taki zakaz do 2024 roku, oraz niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień.

Kryminalni ustalili, że podejrzany już wcześniej kilka razy dokonywał kradzież aut marki BMW, korzystając ze sposobu na „podmieniony kluczyk".

Wczoraj (2.03.21r.) radziejowscy policjanci doprowadzili 24-latka do sądu. Tam zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Teraz za swój czyn odpowie przez sądem, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

(Informacja prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz