Zamknij X

Szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy dla nauczycieli do 69 lat

2021-03-02 08:06:32, Q4.pl

Nauczyciele oświatowi i akademiccy w wieku do 69 lat mogą rejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy ruszają od wtorku, 2 marca 2021 r. od godz. 8:00 i potrwają do 3 marca, do końca dnia.

Podobnie jak przy wcześniejszych zapisach, zgłoszenia będą rejestrowane w dwóch systemach – dla nauczycieli oświaty w Systemie Informacji Oświatowej, dla akademickich w systemie POL-on. Rejestrowani do szczepień w tej grupie wiekowej będą też pracownicy zatrudnieni na stanowiskach pomocy nauczyciela, woźnych oddziałowych i instruktorzy praktycznej nauki zawodu.

Nauczyciele, którzy wcześniej nie skorzystali z rejestracji, a byli do tego uprawnieni, również będą mieli możliwość zgłoszenia się do szczepień, podobnie jak wymienieni powyżej pracownicy i instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Taką informację muszą przekazać swojemu dyrektorowi lub rektorowi.

Nauczyciele do 69. roku życia (urodzeni po 31 grudnia 1951 roku) będą mieli podawaną szczepionkę firmy AstraZeneca. Pozytywną rekomendację w tej sprawie wydała Rada Medyczna przy premierze – wszystkie osoby od 18. do 69. roku życia mogą być szczepione preparatem AstraZeneca.

Pełna informacja na ten temat jest opublikowana na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz