Eurointegracja podsumowuje projekt

2021-03-02 08:41:09, Maciej Kowalczyk

26 lutego odbyło się podsumowane projektu grantowego Fundacji „ANWIL dla Włocławka” w programie „Budujemy Mosty” pn. „Nowa perspektywa”.

Projekt pn. „Nowa Perspektywa” został stworzony z myślą o osobach niepełnosprawnych i społeczności włocławskiej. Eurointegracja zaprosiła do wzięcia udziału w jego realizacji - Stowarzyszenie „Starówka”, Medyczny Uniwersytet III Wieku i Stowarzyszenie „Amazonki”.

W ramach „Nowej Perspektywy” otworzyliśmy się ponownie na świat  i staraliśmy się przywrócić relacje społeczne, aby polepszyć zdrowie psychiczne i fizyczne – jak możemy przeczytać w założeniach projektu.

Realizacja zadania była również jednym z elementów niwelowania skutków pandemii koronawirusa Sars-2. Wśród prowadzonych działań była edukacja, aktywność, integracja, rozwijanie zainteresowań i pasji oraz rozwój kreatywności. Łącznie w projekcie wzięło udział 100 osób. 

Przeprowadzono m.in. warsztaty z zakresu: 

 • rozwijania  talentu, pasji i zainteresowań  florystyka, rękodzielnictwo, plastyka
  Realizacja tych warsztatów odbywała się pod okiem instruktorów, którzy zwracali uwagę na specyfikę poszczególnych zadań.
  Prace wykonane na  warsztatach były eksponowane  na wystawie. „Pikniku Międzypokoleniowm – Walentynki” pn. „SERCA DWA”  
   
 • makijażu (Make-up bez tajemnic”).
  Były to zajęcia z makijażystką , która pokazała nam jak pięknie i młodo wyglądać.

 • gotuj międzypokoleniowo – jedz i żyj zdrowo! – warsztaty międzypokoleniowe - warsztaty kulinarne. Celem tych warsztatów była promocja zdrowego stylu życia poprzez specjalna dietę.

 • na aktywność fizyczną nigdy nie jest za późno – zajęcia mające na celu wzrost aktywności ruchowej, czynne i efektywne spędzanie czasu wolnego.

Odbyły się również konkursy:

 • konkurs - serca walentynkowe z życzeniami przeprowadzony został na „Pikniku  Międzypokoleniowym” – Walentynki pn. „SERCA DWA” gdzie zostały wręczone wszystkie nagrody.
 • konkurs – quiz pn. „Jeden z sześciu”-  edukacyjny –  quiz wiadomości z różnych dziedzin życia.

 • QUIZ pomiędzy trzema stowarzyszeniami: Stowarzyszeniem STARÓWKA, Uniwersytetem Medycznym III-go Wieku i Eurointegracji.

Zarząd WSN „Eurointegracja” dziękuje FUNDACJI „ANWIL dla Włocławka” za umożliwienie przeprowadzenia tego projektu oraz wszystkim uczestnikom projektu.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz