Urząd Miasta ujawnia swoje plany wobec budynku przy Bojańczyka

2021-02-24 13:03:18, Q4.pl

Od pierwszego marca z przestaje funkcjonować hotel i restauracja „Ratuszowa”. Budynek przy ulicy Bojańczyka wróci do zasobów miasta, a włocławski ratusz ma plany jak go zagospodarować. Przeniesie się tam część wydziałów obecnie znajdujących się w budynkach na ulicach 3 Maja i Kościuszki.

O likwidacji hotelu i restauracji zdecydowali radni w ubiegłym roku. W dobie pandemii działalność obu placówek przestała być opłacalna. Ponadto Najwyższa Izba Kontroli wydała opinię, iż prowadzenie tego typu działalności, nie jest zadaniem własnym miasta. W obliczu tych faktów już w maju ubiegłego roku Spółka BAZA złożyła wniosek o likwidację hotelu i restauracji.

Włocławski ratusz ma jasno określone plany wobec budynku. Docelowo mają tam zostać przeniesione wydziały ratusza, które znajdują się obecnie poza głównym gmachem urzędu.

Będziemy starali się tutaj, „scentralizować” to może złe słowo, ale oczywiście ulokować wszystkie wydziały które są w tej chwili poza Zielonym Rynkiem, czyli wydziały które znajdują się przy ulicy Kościuszki czy przy ulicy 3. Maja będziemy chcieli zlokalizaować tutaj. - informuje prezydent

Na chwilę obecną, wydziały Urzędu miasta ulokowane są jeszcze przy ulicy 3. Maja oraz Kościuszki. To właśnie one mają zostać przeniesione do budynku na Bojańczyka. Wyjątkiem jest Wydział Komunikacji, który docelowo znajdzie swoją siedzibę w budynku nowego dworca PKP.
Przeniesienie komórek urzędu do nowej siedziby wiąże się oczywiście z koniecznością adaptacji pomieszczeń:

Będziemy chcieli (…) przystosować ten budynek, pewnie go też rozbudować, żeby mieszkańcy mieli przede wszystkim znacznie większy komfort obsługi. Chcemy go też unowocześnić i przygotować na miarę standardów funkcjonujących w XXI wieku. - mówi prezydent.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz