Kierowca z zakazem sądowym myślał, że może jeździć dalej

2021-02-12 14:26:30, Q4.pl

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka zatrzymali na terenie Włocławka pijanego kierowcę, u którego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 26-latek złamał także obowiązujący go do kwietnia 2022 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Patrol ruchu drogowego pełniąc dzisiaj (12.02.2021) służbę w godzinach nocnych na terenie Włocławka zatrzymał na ulicy Kruszyńskiej do kontroli kierującego oplem. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu, a badanie trzeźwości tylko potwierdziło ten fakt.

Urządzenie pokazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemie wyszło na jaw, że 26-latek ma zatrzymane prawo jazdy i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący go do kwietnia 2022 roku za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Włocławka został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Teraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i jazdę w stanie nietrzeźwości 26-latek tłumaczyć się będzie przed sądem, gdzie mundurowi przekażą zebrany materiał. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz