Granty dla gastronomii i klubów fitness na kontach wszystkich beneficjentów

2021-02-10 10:49:53, Q4.pl

4 miliony 600 tysięcy złotych łącznie trafiło na konta przedsiębiorców branż gastronomicznej i fitness w ramach marszałkowskich grantów na utrzymanie miejsc pracy. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział, że zarząd województwa rozważa powtórzenie adresowanego do tej grupy przedsiębiorców rozwiązania interwencyjnego.

Nie możemy dać upaść tym branżom. Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi. Myślimy o powtórzeniu projektu grantowego gdyby okazało się, że restauracje i ośrodki budowania formy nie będą mogły zostać w najbliższym czasie otwarte – deklaruje marszałek Piotr Całbecki.

Mechanizm wsparcia, który pozwala na utrzymanie miejsc pracy, był odpowiedzią na oczekiwania środowisk biznesowych reprezentujących niewielkie przedsiębiorstwa. Granty obrotowe, wyłącznie dla małych firm lub mikroprzedsiębiorstw, to dofinansowanie etatów w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika. Firma, która w związku z obostrzeniami antyepidemicznymi musiała zamknąć lokal czy klub, mogła się ubiegać o 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie jednego lub dwóch stanowisk pracy.

Błyskawicznie przygotowane dwa nabory wniosków odbyły się w grudniu, złożono blisko 600 aplikacji. Wsparcie przyznano ostatecznie 450 podmiotom. By ułatwić beneficjentom załatwianie formalności, umowy podpisywane były w pięciu lokalizacjach (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław).

Listy beneficjentów dostępne są tutaj.

Wsparcie dla przedsiębiorstw branż gastronomicznej i fitness jest elementem wartego 910 milionów złotych marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Pakiet finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(Informacja prasowa Urzędu Marszałkowskiego)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz