Jest koncepcja programu rozwoju gospodarczego województwa, będą zbierane opinie

2021-01-27 08:28:03, Q4.pl

W ramach pierwszego etapu projektu Regiogmina, została opracowana koncepcja programu rozwoju gospodarczego województwa. Konsultacje na temat założeń programu, które będą miały wpływ na jego ostateczny kształt, rozpoczną się 2 lutego 2021 – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl.

Celem projektu Regiogmina, finansowanego przez rządowe Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, jest wypracowanie skrojonych na miarę instrumentów wsparcia dla działających w Kujawsko-Pomorskiem małych przedsiębiorstw. Pierwszy etap, badawczy, przeprowadzony przez firmę PwC Advisory, będącą częścią PwC, globalnego giganta w branży usług doradczych, audytorskich i księgowych, obejmował analizę sytuacji firm w naszym województwie pod względem konkurencyjności, innowacyjności, produktywności i związków kooperacyjnych, ocenę istniejących instrumentów wsparcia w świetle efektów i oczekiwań przedsiębiorców, a także opracowanie założeń regionalnego obserwatorium gospodarczego – nowej wojewódzkiej instytucji, która będzie na bieżąco monitorować sytuację, rozpoznając potrzeby przedsiębiorców, prowadząc analizy i rekomendując wynikające z nich rozwiązania samorządom wszystkich szczebli i środowisku biznesowemu.

Na podstawie przedstawionej przez PwC koncepcji oraz uwag i wniosków ze spotkań konsultacyjnych z jednostkami samorządów terytorialnych, instytucjami otoczenia biznesu i przedsiębiorcami przygotowany zostanie dokument programowy, wskazujący samorządowi województwa kierunek prowadzenia polityki rozwoju gospodarczego regionu.

Na 9 lutego 2021 zaplanowane jest spotkanie konsultacyjne dla miasta Włocławek oraz powiatów: włocławskiego, radziejowskiego, lipnowskiego i rypińskiego.

Pełna informacja na ten temat, w tym raporty z fazy badawczej oraz projekt programu rozwoju gospodarczego województwa kujawsko-pomorskiego dostępne są tutaj.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz