Wpadł z „trefnymi" papierosami, bo jechał za szybko

2021-01-22 14:23:09, Q4.pl

Policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który posiadał papierosy bez znaków skarbowych akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli ponad 61 tysięcy sztuk papierosów oraz kilogram krajanki tytoniowej. Sprawca wpadł bo zlekceważył ograniczenie prędkości. Teraz może mu grozić grzywna lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Sprawa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych bez znaków skarbowych rozpoczęła się w środę (20.01.2021) na drodze krajowej 91 po godzinie 19. Policjanci włocławskiego ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzili kontrolę prędkości poruszających się aut. W przypadku kierowcy audi urządzenie pomiarowe wykazało przekroczenie prędkości o 33 km/h, gdzie kierowca powinien jechać maksymalnie do 70 km/h. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej i wówczas wyszło na jaw, że w pojeździe znajdują się kartony z paczkami papierosów bez wymaganych znaków skarbowych.

Kierowca od policjantów ruchu drogowego otrzymał na miejscu mandat karny za przekroczenie prędkości, natomiast do wyjaśnienia pochodzenia nielegalnego towaru trafił on do policyjnego aresztu. Kryminalni ustalili, że zabezpieczone przez policjantów 61 600 tysięcy sztuk papierosów oraz kilogram tytoniu uszczupliło wpływy z tytułu należnych opłat do budżetu na kwotę ponad 74 tysięcy złotych.

W czwartek (21.01.2021) 52-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego usłyszał od śledczych zarzut przewożenia wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków akcyzowych, za który może mu grozić grzywna lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz