Ośrodek kwarantanny przy Żytniej zostanie przeniesiony

2021-01-20 14:53:39, Maciej Kowalczyk

Ośrodek Kwarantanny Zbiorowej przy ulicy Żytniej kończy swoją działalność. Za kilka dni mieszkańcy Włocławka chcący skorzystać z tej formy kwarantanny będą zakwaterowani w hotelu nad jeziorem Wikaryjskim.

W marcu ubiegłego roku, kiedy SARS-CoV-2 dopiero miał pojawić się w regionie władze samorządowe, zgodnie z wytycznymi wojewody utworzyły w mieście dwa ośrodki, w których zainteresowani mogliby odbywać kwarantannę zbiorową. Na ten cel przeznaczono dwa budynki pozostające w dyspozycji miasta. 

W budynku bursy szkolnej przy ulicy Mechaników i obiekcie na ulicy Żytniej, gdzie poprzednio zlokalizowany był dom dziecka, w szczytowym okresie przebywało kilkadziesiąt osób. Później skala zainteresowania była już zdecydowanie mniejsza i z powodu uwarunkowań ekonomicznych zdecydowano się pozostawienie jednego ośrodka w mieście.

W ostatnich tygodniach jednak bywały dni kiedy w obiekcie przy Żytniej przebywało zaledwie kilka osób, były też takie gdy w obiekcie nie przebywał nikt. Ośrodek generował więc niepotrzebne koszty.

Te względy ekonomiczne, finansowe spowodowały, że w najbliższym czasie to miejsce zostanie zamienione na hotel przy Wikaryjce. To zmieni się jeśli chodzi o miejsce zbiorowej kwarantanny na terenie Włocławka – wyjaśnia Bartłomiej Kucharczyk z włocławskiego ratusza.

Reasumując, jeśli sanepid podejmie decyzję o izolacji włocławianie nadal będą mogli skorzystać z kwarantanny zbiorowej, Zmieni się jedynie jej lokalizacja.

Już wcześniej Hotel "Ośrodek Wikaryjka" był (i nadal pozostaje) wykorzystywany do kwarantanny zbiorowej przez władze powiatu włocławskiego. Na terenie ośrodka przygotowano 10 miejsc dla odbywających kwarantannę.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz