Włocławek tworzy SUMP'a. Weź udział w badaniu

2021-01-19 09:30:05, Maciej Kowalczyk

Pod tym skrótem kryje się Sustainable Urban Mobility Plan, czyli Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Każdy z nas może uczestniczyć w jego tworzeniu. Ratusz zaprasza do udziału w badaniach fokusowych.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej to strategiczny dokument precyzujący założenia transportowe na obszarze poszczególnych gmin, powiatów czy regionów. W założeniu ma ułatwić planowanie rozwiązań komunikacyjnych, uwzględniając przy tym perspektywę długookresową. Do sporządzenia takiego dokumentu przystąpił także włocławski ratusz, który współpracuje przy tym z pobliskimi gminami.

W tym momencie jesteśmy w trakcie prac z przedstawicielami ościennych gmin oraz instytucji miejskich, jednak już 26 stycznia potrzebować będziemy Waszej pomocy - jeżeli jesteś mieszkańcem Kujaw, przyjeżdżasz lub przemieszczasz się po Włocławku, jesteś seniorem, studentem, działasz w organizacjach pozarządowych, OSP czy kole gospodyń - zapraszamy do grupy fokusowej* i współpracy przy tworzeniu naszego kujawskiego SUMPa! - zachęca ratusz.

Badanie fokusowe polegać będzie na spotkaniu on-line kilkunastu osób reprezentujących szerokie spektrum mieszkańców miasta. Warsztaty odbędą się 26 stycznia o godzinie 17:00, mają potrwać do 3 godzin. Aby zapisać się na spotkanie należy odpowiedzieć na post umieszczony na Facebookowej stronie ratusza, podając przy tym nazwę miejscowości z której pochodzimy i do jakiej grupy społecznej należymy (student, uczeń, pracownik firmy, senior itp.).

Dlaczego miasto zdecydowało się na stworzenie tego dokumentu?

Zmieniający się świat kreuje nowe przyzwyczajenia i potrzeby. Funkcje przestrzeni nabierają nowych przymiotników, a mieszkańcy nie są już zamknięci w granicach swoich małych gmin, ale często mieszkają, pracują czy uczą się w różnych częściach regionu. Sprzyja temu rozwijająca się technologia motoryzacyjna i transportowa, która potrzebuje nie tylko dobrej, bezpiecznej i funkcjonalnej infrastruktury, ale także innowacyjnych rozwiązań, zarówno w zakresie rozwiązywania problemów transportowych, jak i praktykowania nowych form transportu. Plan będzie odpowiedzią na wypracowane problemy transportowe mieszkańców regionu, w szczególności w konkretnym harmonogramie inwestycyjno-finansowym - wyjasnia ratusz.

Wszystkie informacje dotyczące badania fokusowego znajdziecie pod tym linkiem.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz