Nie bójmy się szczepić – apeluje Marek Wojtkowski

2021-01-13 10:30:23, Maciej Kowalczyk

Ponad 500 włocławskich seniorów w wieku 80+ zgłosiło się już do udziału w programie szczepień przeciwko COVID-19. Chęć zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi zadeklarowało też 78% włocławskich nauczycieli – poinformował wczoraj Marek Wojtkowski.

Akcja szczepień we Włocławku rozpoczęła się 27 grudnia ubiegłego roku. Preparat wtedy został podany pierwszym pracownikom medycznym z Włocławka i okolic. W etapie „0” szczepienia przeprowadzane są we włocławkom Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym i obejmują przede wszystkim pracowników medycznych. Jednak już niebawem działalność rozpocznie 13 kolejnych punktów szczepień na mapie miasta. Wśród nich znajda się dwa uruchomione przez Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej.

Jak poinformował wczoraj Marek Wojtkowski, jak dotąd chęć zaszczepienia zadeklarowało 500 włocławian w wieku senioralnym, czyli tych, którzy w pierwszej kolejności mogą pojawić się w punktach. Wciąż trwają zapisy.

Serdecznie zapraszam, przede wszystkim te osoby, które w pierwszym etapie mogą zostać zaszczepione, do zapisywania się i proszę też o cierpliwość, bo linie telefoniczne w tych miejscach są niezwykle obciążone, ale zapisy cały czas przyjmujemy – mówił wczoraj prezydent Włocławka.

Seniorzy, to jednak nie jedyna grupa, która czeka w kolejce do punktów szczepień. Na podanie obecnie zatwierdzonych produktów firmy Pfizer i Moderna ( pierwsza partia tych szczepionek wczoraj pojawiła się w Agencji Rezerw Materiałowych ) czekają też nauczyciele, którzy mają być jedną z pierwszych grup zawodowych objętych programem.

Kiedy rozpoczną się szczepienia pracowników oświaty? Tego dokładnie jeszcze nie wiadomo. Pewnym jest jedynie, że będą mogli pojawić się w punktach szczepień wraz z osobami poniżej 70 roku życia, a więc w kolejnej fazie programu. We Włocławku, wśród kadry nauczycielskiej zbierana jest już jednak „deklaracja woli” zaczepienia. Jak podał prezydent Marek Wojtkowski, chęć przyjęcia preparatu zadeklarowało prawie 78% nauczycieli w mieście.

Widzą państwo, że (…) potrzeba szczepień jest ogromna. Chodzi o bezpieczeństwo naszego zdrowia i życia. Dlatego też nie bójmy się szczepić i czekajmy po prostu cierpliwie na swoją kolej.

Szczepienia dla seniorów w wieku 80+ a następnie 70+ rozpoczną się 25 stycznia. Po zakończeniu tego etapu akcji przyjdzie kolei na następne grupy wiekowe i zawodowe. Harmonogram będzie podawany przez rząd na bieżąco a informacje znaleźć można na stronie internetowej. #szczepimysie.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz