Zimowe półkolonie w SP 10

2021-01-11 13:22:07, Q4.pl

Szkoła Podstawowa numer 10 jest jedną z czterech we Włocławku, w której odbywają się zajęcia w formie półkolonii zimowych. Tegoroczne półkolonie odbywają się jednak w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Jak wyglądają zajęcia przygotowane dla najmłodszych?

Podczas trwania półkolonii, organizowane są przeróżne zajęcia edukacyjne, oraz ruchowe. Dzieci cały czas są pod stałą opieką. Mają także zapewnione wyżywienie, tak jak na obozie czy kolonii, jednak po godzinie 13 odbierane są przez rodziców i wracają do domu.

W SP 10, 24 dzieci bierze udział w półkoloniach, trwających od 4 do 15 stycznia 2021 roku. Uczniowie w ramach zajęć w pierwszym tygodniu spotkali się między innymi z przedstawicielami Straży Miejskiej, którzy tłumaczyli jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas ferii.

We wtorek, dzieci spotkały się z członkami Akademii Karate, aby po ich pokazie samemu spróbować swoich sił w tej sztuce walki. Uczestnicy mieli także okazje poznać swoje predyspozycje zawodowe, pod okiem szkolnego pedagoga.

Przed uczestnikami jeszcze wiele atrakcji, a jak zapewnia Anna Zacharek, wicedyrektor SP 10, zainteresowanie półkoloniami jest bardzo duże.

Na dzień dzisiejszy mamy komplet dzieci, czyli 24 osoby; dwie grupy po 12 osób. W związku z tym, jak widać, zainteresowanie jest bardzo dobre. Dzisiaj też pojawiły się pytania, czy można jeszcze dopisać dzieci, niestety grupy są już zamknięte, chyba ktoś po prostu zrezygnuje, wtedy będziemy mogli dobrać uczestników w drugim tygodniu półkolonii – mówi wicedyrektor

Anna Zacharek przekonuje, że na popularność tej formy wypoczynku miał wpływ fakt, że najmłodsi z utęsknieniem czekali na możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz